mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy plan w Mitsubishi

Nowy plan w Mitsubishi

MMC - Mitsubishi Motors Corporation przedstawiło dziś plan działań na najbliższy rok. Jego główne założenia to znormalizowanie sytuacji i ustabilizowanie finansów.

Niedawno informowaliśmy Państwa o wynikach japońskiego koncernu ("Mitsubishi w dół"). Dziś rano przekazano natomiast informacje o zmianach w zarządzie firmy i stworzeniu nowej strategii na najbliższą przyszłość. Na czele nowej rady nadzorczej stanął dotychczasowy prezes firmy-matki, Mitsubishi Heavy Industries, Takashi Nishioka, a prezydentem został dotychczasowy dyrektor rynków zewnętrznych, Osamu Masuko. Jak widać, zmiany zaszły jednak w zamkniętym kręgu.

Od czasu przedstawienia swojego ostatniego planu ("Nowy plan rozwoju Mitsubishi"), firma poświęciła się wdrażaniu rozwiązań mających na celu odzyskanie zaufania klientów i inwestorów oraz zwiększenie zyskowności. Jednak obecna sytuacja w tych obszarach nadal oceniana jest jako niezadowalająca. Co więcej, środki wyłożone do tej pory na działania poprawiające kondycję, spowodowały obecny brak funduszy.

Wobec tego, nowy plan rewitalizacji zakłada między innymi:
1.Wzrost nastawienia na klienta / odzyskanie zaufania
2.Nową strategię biznesową:
   - sprzedaż uwzględniającą tendencje spadkowe
   - promowanie współpracy z innymi producentami
   - racjonalizację wielkości produkcji (USA, Australia, Japonia)
3.Powrót do zysków w 2006 roku

Co to oznacza dla zwykłego klienta salonu? Otóż, z jednej strony możemy spodziewać się większej ilości nakładów producenta na reklamę i utwierdzenie nas w rajdowym pochodzeniu aut Mitsubishi (WRC i Dakar), a z drugiej zapowiada się wzmożone budowanie korporacyjnych relacji z masowymi odbiorcami. To z kolei oznacza, że w niedługim czasie auta japońskiego producenta będą jeździły z przeróżnymi logo na masce (czytaj: "Wspólna terenówka Peugeota i Mitsubishi?" , "Małe Mitsubishi dla Nissana").

Innym elementem walki o klienta będą z pewnością nowe modele aut. W tym zakresie będzie więcej działań niż to miało miejsce przez ostatnie cztery lata. Czy zapowiada to, że do dobrze radzącego sobie Colta ("Polskie premiery Mitsubishi") dołączy niedługo wersja turbo i śmiałe cabrio ("Mitsubishi na salonie samochodowym w Genewie")? Zobaczymy, jakie efekty w dłuższym czasie dadzą takie posunięcia Japończyków.


Podobne wiadomości:

Mitsubishi na salonie samochodowym w Genewie

Mitsubishi na salonie samochodowym w Genewie

Premiery 2005-01-27

Wspólna terenówka Peugeota i Mitsubishi?

Wspólna terenówka Peugeota i Mitsubishi?

Aktualności 2005-01-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes zbuduje fabrykę baterii w Jaworze
Mercedes zbuduje fabrykę baterii w Jaworze
Mercedes jeszcze nie ukończył budowy fabryki silników benzynowych, a już zapowiedział uruchomienie drugiego w Polsce zakładu.