mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy prezes MME

Nowy prezes MME

Mitsubishi Motors Corporation (MMC) mianowało Tima Tozera na stanowisko Prezesa i Dyrektora Operacyjnego Mitsubishi Motors Europe (MME) z siedzibą w Amsterdamie. Tozer obejmie stanowisko 1 września 2004 roku.

Nowy prezes MME

Tim Tozer (44 lat) wniesie do MME ogromne doświadczenie w dziedzinie motoryzacji; zajmował wysokie stanowiska m.in. w europejskich oddziałach Mazdy i Chryslera. Do MME przechodzi z Mondial Assistance (UK) Limited.

Po objęciu stanowiska Tozer poprowadzi MME przez drugą fazę jej transformacji. Jako Prezes będzie opierać się na wynikach, jakimi już może się poszczycić korporacja, pomimo wyjątkowo trudnych warunków rynkowych w Europie. Sukcesy MME widać na przykładzie roku 2003:
- pierwszy wzrost sprzedaży od roku 1999 (207.939 sztuk)
- powrót do dochodowości na rok przed planem (dochód operacyjny 180 milionów euro w roku obrachunkowym 2003)
- pierwsze przychody na Starym Kontynencie, licząc od początku działalności w roku 1974.

Wypowiadając się na temat przyczyn przejścia do MME, Tim Tozer powiedział: "Jestem zachwycony możliwością przejścia do Mitsubishi Motors Europe w tak ekscytującym momencie rozwoju tej firmy. Powróciła ona do dochodowości, strategiczne ukierunkowanie marki jest jasno określone, a w ciągu najbliższych trzech lat na rynek ma wejść 10 nowych modeli ze wsparciem profesjonalnej sieci dystrybutorów i dilerów." Dodał też: "Moim zadaniem będzie skonsolidowanie ostatnio odniesionych sukcesów, a potem rozwijanie działalności we współpracy z zespołem w Amsterdamie, dystrybutorami, dilerami i dostawcami, dla dobra klientów w 36 krajach. W ten sposób de facto przyczynimy się do odrodzenia MMC."

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Toyota Corolla – znamy ceny
Nowa Toyota Corolla – znamy ceny
Nowa generacja Toyoty Corolli wchodzi do salonów. Znamy już ceny japońskiego kompaktu. Przy tej okazji Toyota obniża ceny obecnego modelu.