1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Nowy prezes i władze Fiat Auto Poland

Nowy prezes i władze Fiat Auto Poland

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Fiat Auto Poland powołało Alfredo Leggero na funkcję Prezesa Zarządu, którą będzie pełnił do końca obecnej kadencji Zarządu FAP. Alfredo Leggero zastapił Luigi Galante, któremu powierzone zostały nowe funkcje w ramach Fiat Chrysler Automobiles.

Nowy prezes i władze Fiat Auto Poland
Prezes Zarządu Fiat Auto Poland, Alfredo Leggero, ma 57 lat, jest absolwentem Politechniki w Neapolu, gdzie ukończył studia w dziedzinie Inżynierii Mechanicznej (1982 r.) oraz podyplomowe studia MBA na Wydziale Inżynierii Przemysłowej (1983 r.).

Już w 1983 r. rozpoczął pracę w Grupie Fiata jako asystent dyrektora zakładów Alfy Romeo w Pomigliano i Arese. W listopadzie 1998 został dyrektorem zakładu w Rivalta/Turynie, a w grudniu 1999 r. został dyrektorem zakładu w Pomigliano, którą to funkcję pełnił do stycznia 2006 r. W tym samym roku objął stanowisko Plant Managera z zakładzie w Melfi-Sata, zajmując się w nim rozwojem programu World Class Manufacturing, a jednocześnie pełnił funkcję kierownika technologii lakierni w obrębie Manufacturing EMEA.

W latach 2007-2009 pełnił funkcję Dyrektora Generalnego w zakładzie Sevel (Atessa, Włochy), by potem do listopada 2011 r. objąć stanowisko Dyrektora Generalnego Suspension Systems Business Line i Plastic and Components Business Line w spółce Magnetti Marelli oraz Dyrektora Produkcji Magneti Marelli na poziomie worldwide.

Od grudnia 2011 do listopada 2014 r. pełnił funkcję Dyrektora Produkcji i Supply Chain regionu Latam (Ameryka Łacińska). Od listopada 2014 objął stanowisko Dyrektora Produkcji - Mass Market Brands w regionie EMEA i jest odpowiedzialny za zakłady w Sevel, G. Vico, Sata, Termini Imerese, Serbii, Tychach i Tofas.

W skład Zarządu Fiat Auto Poland wchodzą ponadto Czesław Świstak, Andrzej Piętka, Antoni Greń oraz Marek Kisz.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Fiat
Tematy w artykule: Fiat Fiat Auto Poland

Podobne wiadomości:

Miejskie vany w natarciu: Citroen C4 Picasso,...

auto motor i sport 0000-00-00

Małe, miejskie vany jeszcze nigdy nie były tak pomysłowo skonstruowane i tak oryginalnie stylizowane. Zobaczmy, czy nie ma w nich przerostu formy nad treścią. W teście – Citroen C3 Picasso, Fiat 500L, Ford B-Max oraz Opel Meriva.  

FCA Poland podsumowuje produkcję aut w 2018 r.

FCA Poland podsumowuje produkcję aut w 2018...

Aktualności 2019-01-29

Komentuj:

~69daro 2014-12-20

Zwykla kosmetyka przy zmianie na stolku.Jedyna osoba ktora mogla faktycznie zrobic cos dobrego dla FIAT AUTO POLAND to byl śp.Enrico Pavoni.Tylko ON potrafil sie postawic centrali w Turynie gdy chodzilo o FAP.Ostatnie dzialania FIAT-a wyraznie sugeruja jakie znaczenie ma dla koncernu zaklad w Tychach/zadne/.Prezes FIAT-a,Marchionne mowiac o 3-letnim okresie oczekiwania na mozliwosc otrzymania nowego modelu samochodu dla FAP chyba juz polozyl kreske na tym zakladzie.W 2015 roku konczy sie umowa z FORD-em na montaz modelu K,nastepnie chyba bedzie powolne wygasznie produkcji,a w efekcie nastapi....., wiadomo co...........,powtorka z 2013 roku,tylko,ze na znacznie wieksza skale.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak przygotować samochód do jazdy po dłuższym postoju?
Jak przygotować samochód do jazdy po dłuższym postoju?
W czasie pandemi koronawirusa większość z nas porzuciła swoje auta na rzecz zamknięcia w domach. Tymczasem nieużywane długo samochody wymagają przed uruchomieniem kilku zabiegów.

Podkast VW Podkast VW