1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Nowy punkt Volvo Truck Center w Pietrzykowicach

Nowy punkt Volvo Truck Center w Pietrzykowicach

Volvo Trucks dysponuje jedną z najlepiej rozwiniętych sieci dealersko-serwisowych w Polsce. Nie ustaje jednak w dalszej ekspansji mającej na celu ciągle doskonalenie usług serwisowych i dopasowywanie ich do potrzeb i oczekiwań klientów. Realizacji tych właśnie celów służy nowo otwarty punkt Volvo Truck Center w Pietrzykowicach k/Wrocławia.

Nowy punkt Volvo Truck Center w Pietrzykowicach

Nowy punkt Volvo Truck Center w Pietrzykowicach, powstał z myślą zarówno o dużym potencjale zlokalizowanych w tym rejonie klientów, w celu zapewnienia im łatwiejszego i szybszego dostępu do pełnej oferty produktów i usług Volvo, jak również mając na uwadze klientów, którzy poruszają się autostradą A4 w kierunku Europy Zachodniej lub Ukrainy i dalej. Lokalizacja punktu serwisowego w Pietrzykowicach jest również dogodna z punktu widzenia obsługi pojazdów przyjeżdżających do istniejących i powstających centrów logistycznych w jego sąsiedztwie.

„Wraz z uruchomieniem nowego obiektu w Pietrzykowicach, robimy kolejny, ważny krok na drodze ciągłego rozwoju firmy. Mamy nadzieję, ze pomoże on nam w dalszym umacnianiu pozycji Volvo i naszej oferty w tej części Polski” – powiedział Tom Jörning, Dyrektor Zarządzający Regionu Europy Centralno-Wschodniej w Europejskiej Dywizji Volvo Trucks.

„Wrocław, a także tereny położone na południowy-zachód od niego, to obszar działalności wielu spośród naszych klientów, dlatego cieszy nas fakt, że z naszą ofertą produktów i usług jesteśmy na ich terenie”, dodał Pontus Stenberg, Dyrektor Generalny Volvo Truck Center Polska.
Punkt Volvo Truck Center w Pietrzykowicach jest również wyrazem przyjętej i realizowanej przez Volvo Trucks w Polsce strategii, polegającej na budowie i rozwoju własnych obiektów serwisowych w strategicznych punktach kraju, tak, by udział własnych punktów w całej sieci serwisowej był na poziomie 40-50%.

Punkt w Pietrzykowicach to jeden z siedmiu, w pełni zarządzanych przez Volvo punktów Volvo Truck Center w Polsce i jeden z 28 punktów Volvo Truck Center, jakie funkcjonują w tej chwili w Regionie Europy Centralno-Wschodniej (ok. 200 w całej Europie).

Obok siedmiu punktów Volvo Truck Center, w Polsce działa obecnie 19 autoryzowanych punktów serwisu i sprzedaży oryginalnych części zamiennych Volvo, co łącznie daje liczbę 26 punktów serwisowych samochodów ciężarowych i autobusów Volvo.

Nowy punkt Volvo Truck Center w Pietrzykowicach zlokalizowany jest w położonej na południowy-zachód od Wrocławia gminie Kąty Wrocławskie, przy głównej drodze A4 (pierwszy zjazd autostradowy) i jest alternatywą dla funkcjonującego w ramach sieci Volvo Truck Center, punktu w położonej po przeciwnej stronie Wrocławia, w kierunku północno-wschodnim Długołęce.

Obiekt w Pietrzykowicach to zupełnie nowy budynek, zaprojektowany i zbudowany zgodnie ze standardami Volvo w zakresie wyposażenia, troski środowisko i przygotowania do spełniania określonych funkcji, oferujący jednocześnie możliwość zakładanej przez firmę w późniejszym okresie, dalszej rozbudowy punktu Volvo Truck Center, głównie w części warsztatowej.

W Volvo Truck Center w Pietrzykowicach znajduje się także jeden z 20 punktów sprzedaży nowych i używanych samochodów ciężarowych Volvo, jakie w chwili obecnej działają na terenie Polski.
Sprzedaż pojazdów Volvo na polskim rynku wspiera firma VFS Usługi Finansowe Polska, oferując klientom atrakcyjne warunki finansowania. W punkcie Volvo Truck Center w Pietrzykowicach prowadzona będą również sprzedaż pojazdów użytkowych marki Nissan.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo ciężarowe ciężarowe sprzedaż

Podobne wiadomości:

Volvo ekologicznie!

auto motor i sport 0000-00-00

Volvo C40 - światowa premiera elektrycznego SUV-a

Volvo C40 - światowa premiera elektrycznego...

Aktualności 2021-03-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Skoda Fabia – premiera wiosną 2021
Nowa Skoda Fabia – premiera wiosną 2021
Skoda Fabia czwartej generacji zbudowana jest na platformie MQB-A0, wspólnej z Volkswagenem Polo i Seatem Ibizą. Nowa Fabia urosła, a jej bagażnik zmieści aż 380 litrów.