mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy serwis flota.mojeauto.pl

Nowy serwis flota.mojeauto.pl

mojeauto.pl dla biznesu.

Serwis internetowy mojeauto.pl realizuje strategię ewolucji od wirtualnego salonu samochodowego w kierunku platformy motoryzacyjnej dedykowanej zarówno indywidualnym odbiorcom, jak i firmom. Na stronach www.flota.mojeauto.pl, uruchomiony został pierwszy w Polsce serwis skierowany do firm i osób zaangażowanych w zarządzanie flotami samochodowymi. Uruchomienie serwisu zbiegło się w czasie z podpisaniem umowy o współpracy pomiędzy InterNet Service S.A., operatorem mojeauto.pl a belgijską firma MMM Edition Belgium S.A., wydawcą europejskiego kwartalnika Fleet Europe i operatorem serwisu www.2fleet.com.

W pierwszej fazie funkcjonowania serwisu www.flota.mojeauto.pl uruchomiono jego cztery podstawowe moduły: informacje branżowe, internetowe narzędzia do zarządzania flotą samochodową, prezentacje firm i ofert z branży oraz wersję online magazynu FLOTA. Wokół tych modułów serwis będzie rozbudowywany.

„Informacje rozumiemy szerzej niż tylko newsy rynkowe. Serwis prezentować będzie kompendium wiedzy jaką posiadać powinien fleet manager. Będą to więc zarówno aktualne wydarzenia, jak i analizy przypadków, opisy tendencji i efektywnych rozwiązań w car fleet management, informacje prawno-podatkowe oraz, dzięki współpracy z Fleet Europe i 2fleet.com, doniesienia z europejskiego rynku flotowego” – informuje Dorota Murzyńska, PR manager w mojeauto.pl.

Narzędzia do zarządzania flotą poprzez Internet, takie jak „książka serwisowa”, „przypominacz”, czy „zestawienia kosztów” to pierwszy krok w kierunku „uinternetowienia” większości działań podejmowanych przez osoby zarządzające flotami. Zarówno administrowanie parkiem samochodowym, jak i decyzje finansowe czy handlowe zapadać będą mogły w sieci. W serwisie realizowane będą projekty usprawniające działania administratorów flot i redukujące koszty firm.

Jednym z nich jest przygotowywany obecnie mechanizm wirtualnych przetargów. Rynkowi oferenci uzyskają dzięki niemu dostęp do informacji o klientach flotowych, a ci ostatni, składając zapytania ofertowe, będą mogli spośród kilku ofert wybrać najkorzystniejszą dla swojej firmy.

Firmy działające w tym segmencie rynku mogą już teraz prezentować produkty i usługi skierowane do firm posiadających floty samochodowe. Prezentacje te przybierają różnorodne formy: od prostego przejścia ze stron serwisu flota.mojeauto.pl na własne strony internetowe do zaawansowanych mechanizmów prezentacji oferty wraz z możliwością składania zamówień online. Wkrótce uruchomiony zostanie moduł, w którym prezentowane będą programy flotowe koncernów samochodowych i oferty handlowe ich działów sprzedaży specjalnej.

Wzmocnieniem działań prowadzonych w sieci internetowej jest decyzja o wprowadzeniu na rynek wydawniczy magazynu FLOTA, czasopisma kierowanego do kadry zarządzającej flotami samochodowymi. W serwisie www.flota.mojeauto.pl dostępna jest wersja online tego wydawnictwa.

Równolegle do tych inicjatyw zarząd firmy InterNet Service S.A. prowadził rozmowy z belgijską firmą MMM Edition Belgium S.A., największym europejskim wydawcą prasy motoryzacyjnej i kierowanej do branży flotowej. Ich rezultatem jest podpisana 14 marca umowa o współpracy w zakresie wydawnictw tradycyjnych oraz serwisów internetowych. Pierwszym jej etapem jest dwustronna wymiana informacji dotyczących rynku flotowego, tendencji w car fleet management, aktualnych regulacji prawno-podatkowych, zmian w przepisach, wydarzeń rynkowych z branży fleet. Przekazywane informacje są umieszczane na stronach internetowych (www.2fleet.com i www.flota.mojeauto.pl), w newsletterach wysyłanych do użytkowników serwisów, a najciekawsze z nich będą pojawiały się w drukowanych magazynach FLOTA i Fleet Europe. Obie strony wyraziły w umowie wolę poszukiwania dalszych form współpracy. Nie wykluczają również podjęcia wspólnych działań mających na celu rozszerzenie działalności na rynki innych krajów Europy Środkowej. W myśl podpisanej umowy FLOTA będzie mogło oficjalnie używać tytułu Partner Fleet Europe, Partner www.2fleet.com i na używanie tego tytułu na terytorium Polski posiada wyłączność. Fleet Europe w zakresie swojej działalności będzie mogło oficjalnie używać tytułu Partner FLOTA, Partner www.flota.mojeauto.pl, Partner www.mojeauto.pl.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Alkohol za kierownicą. Czy jedno piwo to za dużo?
Alkohol za kierownicą. Czy jedno piwo to za dużo?
Jazda pod wpływem alkoholu jest zabroniona. Tymczasem wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z tego, że jeszcze na drugi dzień poziom alkoholu we krwi może przekraczać dozwolony pułap.