mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy system multimedialny NissanConnect w Nissanie Micra

Nowy system multimedialny NissanConnect w Nissanie Micra

Nissan Micra teraz jest dostępny z nowym systemem NissanConnect, który oferuje bardziej płynną i intuicyjną obsługę.

Nowy system multimedialny NissanConnect w Nissanie Micra

W Nissanie Micra dostępny jest teraz nowy system multimedialny Nissana o znacznie poszerzonej funkcjonalności – NissanConnect.

NissanConnect - nowy rozdział

Zupełnie nowy NissanConnect to zaawansowany system multimedialny, który ma „wzmacniać relację między kierowcą a pojazdem”. Chodzi zapewne o to, że integracja smartfona z samochodem ma być płynna i intuicyjna.

Pojawi się także możliwość pobierania map i aktualizacji oprogramowania drogą bezprzewodową. Interfejsy Apple CarPlay i Android Auto należą do wyposażenia standardowego wszystkich wersji oprócz podstawowej Visia+.

Użytkownik pobierze na smartfona aplikację Door to Door Navigation. Zapewni ona dostęp do dodatkowych funkcji, takich jak planowanie trasy na telefonie przed wyjściem z domu lub z pracy. Miejsce docelowe można przesłać do samochodu, aby zacząć otrzymywać wskazówki od razu po zajęciu miejsca za kierownicą.

W nowym systemie NissanConnect zainstalowano także aplikację TomTom Premium Traffic, która na bieżąco dostarcza bardzo dokładnych danych o ruchu drogowym w celu optymalizacji czasu dojazdu.

Nowy system NissanConnect obsługuje się poprzez siedmiocalowy ekran dotykowy, zamontowany pośrodku deski rozdzielczej.

NissanConnect - funkcje

Obsługujący wielodotyk system oferuje następujące funkcje:

  • Wyszukiwanie jednozdaniowe: nowa funkcja systemu nawigacji, przyspieszająca i upraszczająca proces wyszukiwania lokalizacji.
  • Personalizacja: ekran główny można w pełni dostosować do indywidualnych potrzeb w trybie „przeciągnij i upuść”, umieszczając na nim skróty do regularnie używanych funkcji.
  • System rozpoznawania mowy: nawiązywanie połączeń telefonicznych, odczytywanie wiadomości tekstowych czy odtwarzanie muzyki to funkcje, którymi można sterować za pomocą poleceń głosowych. Do obsługi systemu służą zmodyfikowane przyciski na kierownicy.
  • Apple CarPlay i Android Auto: kompatybilność jest standardem w wersjach wyposażenia Acenta, N-Connecta, N-Sport oraz Tekna.
  • Mapy 2D: zmiana skali mapy sterowana wielodotykiem.
  • Find My Car: miejsce postoju samochodu można zapisać w pamięci, aby kierowca mógł łatwo trafić do zaparkowanego pojazdu, korzystając ze wskazówek wyświetlanych na ekranie smartfona.
  • Premium Traffic powered by TomTom: dokładne informacje o aktualnej sytuacji w ruchu drogowym oraz korekty trasy wprowadzane na bieżąco w celu skrócenia czasu podróży. Usługa jest bezpłatna przez pięć lat oraz przechodzi na kolejnych właścicieli samochodu w tym okresie.
  • Aplikacja Door to Door Navigation: dostępna w Apple Store oraz Google Play; kierowca pobiera ją na smartfon, aby móc korzystać ze wszystkich funkcji nowego systemu NissanConnect.
  • Planowanie podróży przed wyjściem z domu / wysyłanie współrzędnych do samochodu: korzystając z aplikacji Door to Door Navigation, użytkownik może wskazać docelowe miejsce podróży na smartfonie, będąc jeszcze w domu lub w biurze, i wysłać je do samochodu. System zacznie podawać wskazówki dojazdu natychmiast po uruchomieniu silnika.
  • Aktualizacje oprogramowania i map drogą bezprzewodową: użytkownik może je wygodnie pobierać przez wi-fi lub smartfon w ramach pakietu danych.

Wyświetlacz w zestawie wskaźników - umieszczony miedzy dwiema głównymi tarczami, na wprost kierowcy - przeprojektowano w taki sposób, aby pojawiały się na nim dodatkowe informacje, w tym powiadomienia o połączeniach przychodzących i wiadomości tekstowe. Na ekranie wyświetlane są również wskazówki nawigacji.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Nissan Micra
Nissan Micra
Cena podstawowa już od: 55 540 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Elektryczne Nissany zasilą szeregi Poczty Polskiej

Elektryczne Nissany zasilą szeregi Poczty...

Aktualności 2019-09-13

Znamy cenę Nissana GT-R 50th Anniversary Edition

Znamy cenę Nissana GT-R 50th Anniversary...

Aktualności 2019-07-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Targi Frankfurt 2019
Targi Frankfurt 2019
Targi Frankfurt 2019 to obok wystaw w Paryżu i Genewie najważniejsza impreza tego typu na całym Starym Kontynencie i jedna z największych na świecie.

TARGI FRANKFURT TARGI FRANKFURT