mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy wygląd Opla Agila

Nowy wygląd Opla Agila

Nowy Opel Agila został 'poprawiony' zarówno pod względem technicznym, jak i od strony wyglądu. Wyposażony został w najmniejszy czterocylindrowy silnik zużywający jedyne 5,2 l/100 km. Z zewnątrz to przede wszystkim poprawiony przód i tył.

Nowy wygląd Opla Agila

Nowa technika to przede wszystkim nowe silniki ECOTEC. 3-cylindrowy silnik benzynowy w technologii TWINPORT zużywa jeszcze mniej paliwa. Przykładowo silnik o pojemności 1,0l (60 KM/44 kW) zużywa 5,8 l/100 km, jest to mniej o 0,2 l niż w poprzednim modelu, utrzymując cały czas wysoki moment obrotowy oraz lepsze osiągi. Podobnie jest z silnikami turbo-diesel. Nowy silnik o pojemności 1,3l (70KM/51kW) jest najmniejszym czterocylindrowym silnikiem common rail diesel na świecie. Zużywa tylko 5,2 l/100km zachowując inne imponujące osiągi oraz dużą trwałość. Nowym silnikiem jest także prototyp silnika ECO-Speedster o pojemności 1,3l (112 KM/82 kW). Silniki te sprawiają, iż Agila jest pierwszym samochodem w klasie minivanów z silnikiem diesla.
Nowy kształt Agili to przede wszystkim poprawiony przód i tył, większa przednia chromowa kratka, większa paleta kolorów przednich i tylnych zderzaków oraz zewnętrznych lusterek, klamek od drzwi i od bagażnika. Wewnątrz na pierwszy rzut oka wybija się nowa sportowa kierownica oraz kolorowa tapicerka.
Agila jest dostępna w czterech, różnych wersjach, które powinny zapokoić zróżnicowane gusta nabywców. Essentia przeznaczona jest dla wyrachowanych kierowców, Agila Njoy dla tych, którzy preferują równowagę w kolorystyce zewnętrznej i wewnetrznej. Agila Cosmo kładzie duży nacisk na elegancję, zaś Agila Njoy Design Edition na zabawę i modę, poprzez m.in. chromowe dodatki. Wszystkie wersje dostępne są w 13 kolorach nadwozia, z licznymi opcjami, akcesoriami oraz pięcioma atrakcyjnymi zestawami wyposażenia, co stwarza dużą możliwość konfiguracji wymarzonego samochodu dla nabywcy.
Również bezpieczeństwo jazdy zostało poprawione w nowej Agili. Wszystkie wersje są do nabycia z dwoma przednimi i bocznymi poduszkami powietrznymi, systemem PRS, uwalniającym pedał w momencie zderzenia. W standardzie wyposażenia znajduje się obecnie ABS, elektronicznie ustawiane zewnętrzne lusterka i przyciemniane szyby.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wzrosną kary za brak polisy OC
Wzrosną kary za brak polisy OC
Od początku 2019 roku wzrośnie wysokość kar za brak obowiązkowej polisy OC. Kierowcy aut osobowych zapłacą 4500 złotych.