mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Odlewnia Volkswagen Poznań nagrodzona

Odlewnia Volkswagen Poznań nagrodzona

Volkswagen Poznań Sp. z o.o. został nagrodzony medalem X Międzynarodowych Targów Technologii dla Odlewnictwa w kategorii "Wyroby odlewnicze" oraz za aranżację stoiska.

X Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL, odbyły się w dniach 22–24.09 w Kielcach. Zaprezentowało się na nich 320 wystawców z 24 krajów,

Nagrodzonym produktem firmy VW Poznań jest obudowa kolumny kierowniczej dla samochodów produkowanych na bazie platformy PQ 35 (w oparciu o tę platformę produkowany jest m.in. pochodzący z Poznania VW Caddy, a także takie modele jak Golf V, Touran, Audi A3). Przy produkcji wykorzystano najnowocześniejszą technologię odlewania ciśnieniowego. Metoda ta cechuje się wysokim stopniem zautomatyzowania, bardzo wysoką dokładnością oraz powtarzalnością. Uruchomienie produkcji w tej technologii związane było z inwestycjami wynoszącymi ponad 24 mln Euro.

Kolejnymi produktami odlewniczymi wytwarzanymi w poznańskiej fabryce Volkswagena są kolektory ssące oraz głowice cylindrowe do silników wysokoprężnych. Znajdują one zastosowanie m. in. w takich modelach jak Passat, Golf, Skoda czy Transporter T5. W odlewni prowadzona jest także obróbka wstępna oraz montaż modułów.

Odlewnia Volkswagen Poznań została utworzona w 1996 roku. Należy do najnowocześniejszych odlewni stopów aluminium w Polsce i w Europie. Posiada certyfikat zarówno wg Systemu jakościowego VDA i ISO jak również, jako jedna z nielicznych odlewni, wg ISO 14001 (ochrona środowiska). W 2004 odlewnia jako pierwsza w województwie Wielkopolskim otrzymała Pozwolenie zintegrowane.

Program produkcyjny na rok 2004 wynosi ponad 4,5 mln odlewów, przy czym 74% ogólnej produkcji jest eksportowane do fabryk grupy Volkswagen AG w Europie oraz do odbiorców spoza niej. Przy produkcji w poznańskiej odlewni zatrudnienie znajduje ponad
1.000 osób.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota Corolla Sedan - premiera
Toyota Corolla Sedan - premiera
Toyota Corolla w wersji sedan dołącza do pokazanych niedawno hatchbacka i kombi Touring Sports. Po raz pierwszy sedan będzie dostępny jako hybryda.