mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Odmłodzony Mercedes Klasy S

Odmłodzony Mercedes Klasy S

Innowacje i nowe silnik

Odmłodzony Mercedes Klasy S

Klasa S została wprowadzona na rynek pod koniec 1998 roku. Od tego czasu sprzedanych zostało ponad 325.000 tych aut. Teraz nadszedł moment na zmiany. Jesienią Mercedes zaprezentuje swój topowy model w odświeżonej wersji bogatej w innowacje i z nowymi jednostkami napędowymi pod maską.

Subtelne zmiany w wyglądzie zewnętrznym mają podkreślić zarówno dynamikę jak i ponadprzeciętną elegancję auta. Nową formę przybrały wloty powietrza w przednim zderzaku, co optycznie poszerzyło sylwetkę pojazdu i dodało jej wrażenie większej siły. Powiększono również odrobinę grill. Najważniejszą zmianą w wyglądzie są reflektory, które za pomocą modnego przezroczystego szkła oraz powierzchni o wysokim połysku dodają wizerunkowi auta wyrazistości.

We wnętrzu Klasy S zmodyfikowano lub zastosowano nowe materiały w ponad 40 elementach. Dzięki temu zwiększa się komfort pasażerów, a wnętrze jest jeszcze bardziej luksusowe. Wykazano się niezwykłą dbałością o szczegóły: na listwach ze szlachetnego drewna pojawiły się delikatne elementy chromowane, polepszono tapicerkę siedzeń, a przełączniki zyskały ładniejsze kształty.

Do nowej wersji Klasy S oferowana będzie szeroka gama silników o mocy od 204KM do 500KM. Najsilniejszym silnikiem jest nowo wynaleziona, biturbodoładowana, 5.5l jednostka V12 o mocy 500KM. Maksymalny moment obrotowy 800Nm osiągany jest przy 1800obr/min i pozwala autu rozpędzić się od 0 do 100km/h w 4.8s.

Moc zmodyfikowanego silnika diesla o pojemności 3.2l zwiększyła się z 197KM do 204KM, natomiast maksymalny moment obrotowy tej jednostki wzrósł o 30Nm i wynosi teraz 500Nm przy 1800obr/min. Natomiast średnie zużycie paliwa obniżyło się o 4%.

Flagowy model Mercedesa będzie teraz bardziej bezpieczny, zastosowano w nim bowiem nowoczesny, przewidujący system PRE-SAFE. PRE-SAFE rozpoznaje niebezpieczeństwo ewentualnego wypadku i aktywuje mechanizmy ochronne np.: napina odpowiednio pasy bezpieczeństwa, ustawia siedzenia w optymalnej pozycji, zamyka szyberdach.

Bezpieczeństwo jazdy ma również wspomóc dostępny na życzenie elektronicznie sterowany napęd na cztery koła 4Matic. Na lodzie, śniegu, czy też mokrej kostce system ten polepsza trakcję i razem z ESP pomaga w krytycznej sytuacji.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rejestracje nowych aut w Polsce – Grupa Volkswagena na czele
Rejestracje nowych aut w Polsce – Grupa Volkswagena na czele
Już prawie co trzeci nowy samochód rejestrowany w Polsce należy do jednej z marek Volkswagen Group Polska.