mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Odnowiona Primera już dostępna

Odnowiona Primera już dostępna

Od połowy lipca można już nabyć w polskich salonach najnowszego Nissana Primerę. Na starsze wersje zaś będzie obowiązywać, do wyczerpania zapasów, promocja.

Odnowiona Primera już dostępna

Nowy kształt konsoli centralnej zawiera zmienioną dźwignię hamulca ręcznego, 2 uchwyty na kubki pod przesuwaną roletą, przełączniki sterowania zamkiem centralnym i ogrzewaniem foteli (zależnie od wersji), zintegrowaną popielniczkę (zamykana). Przesuwany będzie teraz przedni podłokietnik z płytkim schowkiem w górnej części i z większym w dolnej części.

Nowe koło kierownicy to oprócz nowego wzoru pokrywy poduszki powietrznej, także zintegrowane sterowanie audio oraz zintegrowane sterowanie tempomatem (zależnie od wersji). Zamykany schowek centralny jest teraz wyścielony miękkim materiałem.

Nowy Nissan Primera będzie oferowany z całkowicie nowym wykończeniem wnętrza. Materiały o lepszej jakości znajdą się na wewnętrznej stronie drzwi i słupków. Zmieniony kształt mieć będą podłokietniki, uchwyty klamki, kieszenie w drzwiach, przyciski sterowania w kierownicy, gałka zmiany biegów.

Oprócz dostępnych nowych tapicerek auto będzie można zamówić z dwoma nowymi kolorami nadwozia: cafe Latte (jasnobrązowy) i Thunder Quartz (kwarcowy).

Wprowadzone zmiany w podwoziu mają wpłynąć w głównej mierze na komfort, bezpieczeństwo i zachowanie samochodu na drodze. W tym celu zmodyfikowane zostało zawieszenie (zwiększono ich sztywność), poprawiono sztywność konstrukcji, co ma zredukować drgania i falowania karoserii. W wersjach wyposażenia Acenta i Tekna (z wyjątkiem wersji z silnikiem 1,8) Primera może być wyposażona w najnowszej generacji system ESP (ESP 8) firmy Bosch.

Nie zmienią się dostępne silniki. Pozostaną benzynowe 1,6 109 KM, 1,8 116 KM, 2,0 140 KM oraz diesle 1,9 dCi 120 KM i 2,2 dCi 138 KM.

Zobacz dostępne wersje i ceny nowej Primery.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nissan uruchomił największą baterię słoneczną
Nissan uruchomił największą baterię słoneczną
Nissan potwierdził włączenie największej baterii dachowych paneli słonecznych w Holandii, zainstalowanej w należącym do firmy obiekcie w Amsterdamie.