mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Odświeżony Defender z nowym dieslem

Odświeżony Defender z nowym dieslem

Land Rover Defender w wersji z roku modelowego 2012 będzie dostępny z nowym, wydajniejszym silnikiem wysokoprężnym, a z także z pięcioma nowymi pakietami opcji, nowymi felgami aluminiowymi oraz odświeżoną stylistyką wnętrza.

Odświeżony Defender z nowym dieslem
Land Rover Defender na rok modelowy 2012 to samochód bardziej ekologiczny. Nowy 2,2-litrowy silnik wysokoprężny EU5 zastępuje 2,4-litrowego diesla EU4. Nowy silnik Defendera wyposażony jest w filtr cząstek stałych (DPF), który zapewnienia możliwie najniższy poziom emisji spalin, co czyni Defendera najbardziej ekologicznym z dotychczas produkowanych. Pomimo mniejszej pojemności skokowej silnika i zmniejszenia emisji spalin, nowy silnik zapewnia taką samą moc 122 KM przy 3500 obr/min i moment obrotowy 360 Nm przy 2000 obr/min. Prędkość maksymalna została zwiększona do 145 km/h.

- W zmodyfikowanej wersji Defendera z 2007 roku zostały udoskonalone własności jezdne, a także wprowadzona sześciobiegowa manualna skrzynia biegów. Wszystko przy jednoczesnym udoskonaleniu legendarnych możliwości off-roadowych Defendera. Wraz z wprowadzeniem nowego 2,2-litrowego silnika i pięciu pakietów opcji, Defender na modelowy 2012 rok oferuje klientom większy wybór niż kiedykolwiek wcześniej – powiedział Przemysław Szafrański, Brand Manager Land Rover.

W nowym Defenderze zwiększono możliwość wyboru wyposażenia w pięciu pakietach. Po raz pierwszy będzie można zamówić w pełni skórzaną tapicerkę siedzeń i skórzaną kierownicę. Wyposażenie wnętrza samochodu uzupełniają przyciemniane szyby oraz wprowadzony nowy kolor – czarny mat, dostępny we wszystkich wersjach samochodu na rok modelowy 2012. Ulepszone fotele mają na celu poprawę maksymalnego wsparcia pleców i ergonomii w najbardziej wymagających warunkach jazdy. Wysoce wydajny system ogrzewania i wentylacji został zaprojektowany, aby sprostać ekstremalnym warunkom klimatycznym. Zadbano również o estetykę, projektując deskę rozdzielczą opartą na jednym elemencie wspartą na solidnej stalowej ramie, aby pomóc wyeliminować skrzypienie plastików.

Podobne wiadomości:

Defender się broni

auto motor i sport 0000-00-00

Land Rover Defender powróci?

Land Rover Defender powróci?

Aktualności 2016-07-15

Komentuj:

~VAC2 2011-08-31

no to wiadomo mark1! land rover jakby nie było jest marką premium, więc kasę bierze nieco wyższą niż marki standard. dla mnie Defender jest królem terenu, tak jak Mercedes G klasy (gelenda).

marko1 2011-08-25

nowe nie znaczy piękne, jeśli zwiększono możliwość wyboru wyposażenia to na pewno za odpowiednią cenę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Targi Frankfurt 2019
Targi Frankfurt 2019
Targi Frankfurt 2019 to obok wystaw w Paryżu i Genewie najważniejsza impreza tego typu na całym Starym Kontynencie i jedna z największych na świecie.

TARGI FRANKFURT TARGI FRANKFURT