mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ogólnopolskie Forum Ubezpieczeniowo - Motoryzacyjne już działa

Ogólnopolskie Forum Ubezpieczeniowo - Motoryzacyjne już działa

W dniu 19 października 2004 r. w Warszawie zostało zawarte porozumienie pomiędzy Polską Izbą Motoryzacji a Polską Izbą Ubezpieczeń.

Umowa, która jest wynikiem trwających ponad rok rozmów, została podpisana przez Jerzego Wysockiego Prezesa Polskiej Izby Ubezpieczeń oraz Romana Kantorskiego Prezesa Polskiej Izby Motoryzacji. Powołuje ona do życia Ogólnopolskie Forum Ubezpieczeniowo - Motoryzacyjne i jest krokiem w kierunku nawiązania systematycznej współpracy pomiędzy środowiskiem serwisów samochodowych i ubezpieczeniowym.

Współdziałanie obu środowisk ma zapewnić klientom m.in. wysoki standard napraw powypadkowych i ich rozliczeń, oraz usprawnić obsługę klientów. W obecnej chwili załatwianie spraw z tym związanych wywołuje niekiedy zniecierpliwienie kierowców, ponieważ wiąże się z nimi wiele problemów, poczynając od jakości napraw powypadkowych, a na ich rozliczeniu kończąc.
 
Ogólnopolskie Forum Ubezpieczeniowo - Motoryzacyjne podejmie ważną problematykę monitorowania prawidłowości i jednorodności stosowania systemów ustalania kosztów napraw. Wszystkie działania obu stron porozumienia będą prowadzone w aspekcie dążenia do poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach.

Kilka lat wcześniej funkcjonowało porozumienie pomiędzy środowiskami motoryzacyjnym i ubezpieczeniowym pod nazwą Ogólnopolskiej Rady Technicznej, ale jego formuła została wyczerpana. Dlatego też narodziła się idea powołania nowej, szerszej płaszcyzny do współpracy i takie właśnie zadanie ma realizować Ogólnopolskie Forum Ubezpieczeniowo-Motoryzacyjne.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Parkowanie równoległe. Jak robić to dobrze?
Parkowanie równoległe. Jak robić to dobrze?
Parkowanie równoległe to pozornie trudny manewr. Tymczasem wystarczy poznać kilka zasad, by wpasować się w każdą niemal lukę.