mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Okazję kupię!

Okazję kupię!

Nic tak nie powinno napawać optymizmem, jak początek roku. Szczególnie dotyczy to tych, którzy jako postanowienie noworoczne zadeklarowali zakup samochodu. I nie ważne, czy nowego, czy używanego.

Bo z jednej strony Polacy sprowadzili tyle używanych samochodów z zagranicy, że teraz, by sprzedać jakiekolwiek używane auto, nawet krajowe, trzeba obniżać ceny. I to drastycznie. A przecież granic nikt przed naszymi rodakami z nowym rokiem nie zamknął i należy się spodziewać dalszego napływu aut. I nie ważne, iż większość powinna już trafić na emeryturę samochodową, a porusza się jedynie siłą woli ostatnich właścicieli. Przecież mamy w kraju tyle warsztatów, że z pewnością w którymś reanimują nam nasz n(z)abytek. I będziemy mogli z dumą przejechać po naszej miejscowości, osiedlu, ulicy. Że za miesiąc, rok będziemy ponownie musieli nasze cudo reanimować - przecież nikt nie dawał nam gwarancji na długowieczność. Że koszty napraw przekroczą wartość auta - najwyżej, jak nie będziemy mieć gotówki, to odstawimy na jakiś czas auto na parking.

Jest też druga możliwość, aby stać się posiadaczem wymarzonych czterech kółek. Przełom roku spowodował znaczne obniżki cen aut nowych ze starego rocznika modelowego. Z jednej strony ceny najnowszych modeli idą do góry, bo w końcu jesteśmy w Unii i musimy mieć podobne ceny do innych krajów członkowskich. Nikt nie patrzy chyba, poza konsumentami, na poziom wynagrodzeń u nas i na Zachodzie. A z drugiej producenci zarzucają nas promocjami na ubiegłoroczne modele sięgające nawet kilkunastu procent. Nic, tylko brać i wybierać. Oczywiście, jeśli mamy wystarczającą ilość gotówki.

TOP TEN mojeauto.pl:

TOP TEN mojeauto.pl
Tydzień:
17.01-23.01.2005
1

Ford Focus

bez zmian
2

Toyota Corolla

bez zmian
3

Chevrolet Aveo

+ 1
4

Dacia Logan

+ 1
5

Skoda Fabia

- 2
6

Ford Mondeo

+ 7
7

Volkswagen Golf V

bez zmian
8

Skoda Octavia Nowa

bez zmian
9

Chevrolet Lacetti

+ 2
10

Honda Civic

bez zmian
* na podstawie oglądalności serwisu
Auta Nowe w mojeauto.pl
 
Wcześniejsze raporty 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Elektryczny Volkswagen e-Crafter w Warszawie
Elektryczny Volkswagen e-Crafter w Warszawie
Volkswagen e-Crafter z silnikiem elektrycznym dostarcza w ramach projektu „Misja Zerowa Emisja” towary do warszawskich sklepów.