1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Opel Adam i odpadający dach

Opel Adam i odpadający dach

Wszyscy właściciele Opla Adama z oknem dachowym odwiedzą w najbliższym czasie serwis. Producent ostrzega o usterce, która może spowodować odpadniecie dachu podczas jazdy.

Opel Adam i odpadający dach
Firma General Motors poinformowała Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów o bardzo nietypowej wadzie. Egzemplarze Opla Adam wyprodukowane w latach 2013-2017 w niemieckiej fabryce mogą mieć problem z klejonym łączeniem stałego okna dachowego z nadwoziem. Producent ostrzega, że w najgorszym wypadku może nawet dojść do odłączenia dachu podczas jazdy.

Według informacji przekazanych do UOKiK, na polski rynek trafiło 396 takich modeli. Opel podkreśla, że wszyscy właściciele samochodów zostaną niezwłocznie powiadomieni listami poleconymi o możliwości wystąpienia takiej usterki wraz z zaproszeniem do odwiedzenia najbliższego autoryzowanego serwisu niemieckiej marki.

To już kolejna usterka w Oplu Adamie, która wymaga akcji serwisowej. Trzy lata temu pojawił się problem w około 8 tys. samochodów. Producent z Russelsheim wykrył poważną usterkę układu kierowniczego, mogącą zagrozić bezpieczeństwu podróżujących. Producent nie ujawnił, w którym z elementów tkwił problem.

Mimo tego w zeszłorocznym zestawieniu J.D. Power badającym zadowolenie nabywców samochodów w Niemczech, Opel Adam otrzymał najwyższą punktację w swoim segmencie. Badanie powstało na podstawie odpowiedzi udzielonych przez 15 453 posiadaczy samochodów. W ankiecie wzięli udział respondenci posiadający dany pojazd przez co najmniej dwa lata. Pytania dotyczyły jakości, trwałości oraz wyglądu i kosztów eksploatacji samochodu. Na tej podstawie opracowano ranking, którego liderem zostaje marka lub model z najmniejszą liczba zgłoszonych usterek.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Opel Adam Wszystko o Opel
Tematy w artykule: Opel Opel Adam

Podobne wiadomości:

Opel Vivaro-e. Elektryczne auto dostawcze

Opel Vivaro-e. Elektryczne auto dostawcze

Aktualności 2019-11-08

500 tys. zamówień na Opla Astrę

auto motor i sport 2017-09-25

Opel Astra obecnej generacji osiągnął właśnie poziom 500 tys. zamówień w całej Europie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen Arteon Shooting Brake – oficjalna premiera
Volkswagen Arteon Shooting Brake – oficjalna premiera
Volkswagen Arteon Shooting Brake debiutuje w formie rasowego, rodzinnego kombi o eleganckiej linii nadwozia. Model dostępny będzie także jako hybryda plug-in oraz sportowy model R.

VW ID VW ID