1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Opel Combo-e: elektryczny dostawczak

Opel Combo-e: elektryczny dostawczak

Opel Combo-e, oprócz największej w swojej klasie przestrzeni ładunkowej i ładowności, oferuje miejsce dla czterech pasażerów i kierowcy, w wersji z kabiną załogową. Nowy Combo-e może przejechać na jednym ładowaniu akumulatora nawet 275 kilometrów.

Opel Combo-e: elektryczny dostawczak

Opel Combo-e jest idealnym wyborem dla zwolenników elektrycznej, „zielonej” mobilności, takich jak właściciele jednoosobowych i małych firm działających głównie na obszarach metropolitalnych, gdzie do centrum miasta często mogą wjeżdżać wyłącznie samochody elektryczne.

Najnowszy elektryczny dostawczy Opel jest dostępny w dwóch długościach. Combo-e w odmianie 4,4 m ma rozstaw osi 2785 mm i może przewozić przedmioty o długości całkowitej do 3090 mm, przy ładowności do 800 kg i przestrzeni ładunkowej od 3,3 do 3,8 m3. Samochód ma także największy uciąg w swoim segmencie — może holować przyczepę o masie do 750 kg.

Przedłużona odmiana XL mierzy 4,75 m przy rozstawie osi 2975 mm i przestrzeni ładunkowej 4,4 m3, w której zmieszczą się przedmioty o długości całkowitej do 3440 mm. Zabezpieczenie ładunku ułatwia sześć standardowych zaczepów w podłodze (jako opcja dostępne są cztery kolejne zaczepy na ściankach bocznych).

Jednym z czynników, które mogą skłonić wielu profesjonalnych użytkowników do wyboru Combo-e jest duży rozstaw tylnych nadkoli, pozwalający na załadowanie europalety (w odmianie przedłużonej zmieszczą się nawet dwie takie palety). Opcjonalna klapa dachowa umożliwia przewożenie wyjątkowo długich przedmiotów w pozycji pionowej.

Nowy Combo-e może też służyć do przewozu osób. Vanem z kabiną załogową opartym na przedłużonej odmianie XL może podróżować łącznie pięć osób, wraz z towarem lub sprzętem przewożonym bezpiecznie za ścianką działową. Klapa w ściance ułatwia transport szczególnie długich przedmiotów.

Napęd elektryczny nie tylko do miasta

Dzięki silnikowi elektrycznemu o mocy 100 kW (136 KM), rozwijającemu 260 Nm maksymalnego momentu obrotowego, Combo-e sprawdza się nie tylko na miejskich ulicach, ale także poza obszarem zabudowanym. W zależności od wersji Combo-e przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 11,2 sekundy, a prędkość maksymalna jest elektronicznie ograniczona do 130 km/h.

Akumulator zawierający 216 ogniw w 18 modułach jest umieszczony pod podłogą między przednią a tylną osią, co nie ogranicza funkcjonalności przedziału ładunkowego ani miejsca w kabinie. Ponadto takie umiejscowienie akumulatora obniża środek ciężkości, poprawiając właściwości jezdne w zakrętach i odporność na podmuchy wiatru przy pełnym obciążeniu, a więc podnosi przyjemność z prowadzenia pojazdu.

Akumulator trakcyjny Combo-e może być ładowany na kilka sposobów, w zależności od dostępnej infrastruktury — za pomocą ładowarki naściennej, na stacji szybkiego ładowania, a nawet z domowego gniazdka elektrycznego. Naładowanie akumulatora o pojemności 50 kW w 80 proc. na publicznej stałoprądowej stacji ładowania o mocy 100 kW zajmuje niespełna 30 minut. W zależności od rynku i infrastruktury Combo-e może być standardowo wyposażony w wydajną trójfazową ładowarkę pokładową o mocy 11 kW lub jednofazową ładowarkę 7,4 kW.

Nowy Combo-e trafi do dealerów jesienią tego roku, dołączając do Vivaro-e jako najnowszy przedstawiciel w pełni elektrycznych lekkich dostawczych Opli. Kolejnym modelem z tej serii będzie nowy Movano-e, którego premiera również jest zaplanowana na 2021 r.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Opel Combo
Opel Combo
Cena podstawowa już od: 76 400 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy

Podobne wiadomości:

Porsche Taycan z aktualizacją dla starszych egzemplarzy

Porsche Taycan z aktualizacją dla starszych...

Aktualności 2021-03-24

Toyota Mirai wprowadza do Polski technologię samochodów na wodór

Toyota Mirai wprowadza do Polski technologię...

Aktualności 2021-03-31

Komentuj:

~Frycz 2021-01-29

Ciekawy jestem czy co raz większa liczba aut elektrycznych jest jakąś szansą dla polskich producentów akumulatorów?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Porsche 911 GT3 - premiera
Nowe Porsche 911 GT3 - premiera
Porsche prezentuje nowe 911 GT3. Najnowsze, siódme wcielenie tego sportowego samochodu powstało, tak jak poprzednie, w ścisłej współpracy z Porsche Motorsporti zachowuje wolnossący silnik typu bokser.