1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Opel Corsa - Autobest 2007

Opel Corsa - Autobest 2007

Opel Corsa został wyróżniony tytułem Autobest 2007, przyznawanym przez grono dzienikarzy z 13 krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Opel Corsa - Autobest 2007

Corsa zdobyła łącznie 780 punktów i wyprzedziła zaledwie o 5 punktów Fiata Grande Punto (w konkursie Car of the Year Corsa była druga, zaledwie dwa punkty za Fordem S-Max). Trzecie miejsce w konkursie przypadło Peugetowi 207 (704 pkt), czwarte zajął Hyundai Accent (433 pkt), a piąte Skoda Roomster (428 pkt).

"Konkurencja była bardzo ostra. Nowa Corsa zajęła pierwsze miejsce ze względu na ogólną opłacalność zakupu tego samochodu i uzyskała doskonałe wyniki dla wielu z kryteriów przyjętych przez jury - powiedział w uzasadnieniu werdyktu Dan Vardie, przewodniczący jury Autobest. - W porównaniu ze swoją poprzedniczką, nowa Corsa reprezentuje rewolucyjne zmiany. Za samochodem stoi całkowicie nowa filozofia i najwyraźniej zdaje to egzamin."

Finaliści oceniani byli pod kątem 13 kryteriów, które jednak różniły się maksymalną liczbą punktów, jakie można było przyznać autu. Najistotniejsza była cena, za które to kryterium można było przyznać aż 60 punktów. Każdy z jurorów miał do rozdysponowania w sumie 240 punktów.

Poza wyborem najlepszego auta, wybrana została także najlepsza firma (Companybest 2006). W tym roku tytuł ten otrzymał Fiat Auto za konsekwentną politykę, która pozwoliła koncernowi wydostać z poważnego kryzysu i wejść na ścieżkę wzrostów.

Z kolei miano "Manbest 2006" otrzymał Jean-Charler Lievens, wiceprezes Kia Motors Europe, który jest pomysłodawcą pierwszej na europejskim rynku, 7-gwarancji, jaka oferowana jest w Kii cee'd.

Zobacz więcej o modelu Opel Corsa

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Opel Corsa
Opel Corsa
Cena podstawowa już od: 52 490 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Opel Corsa Wszystko o Opel
Tematy w artykule: Opel Opel Corsa Autobest

Podobne wiadomości:

Opel Grandland X Hybrid. Znamy cenę

Opel Grandland X Hybrid. Znamy cenę

Aktualności 2019-12-30

Opel Mokka – nowa generacja SUV-a

Opel Mokka – nowa generacja SUV-a

Premiery 2020-06-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Klimatyzacja to dziś konieczność - od czego się zaczęło?
Klimatyzacja to dziś konieczność - od czego się zaczęło?
Klimatyzacja jest dziś nieodzownym towarzyszem podróży i standardowym wyposażeniem większości nowych aut. Jak to wszystko się zaczęło?