mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Opel Grandland X Hybrid4. Znamy cenę

Opel Grandland X Hybrid4. Znamy cenę

Opel Grandland X Hybrid4 to nowy hybrydowy SUV, z możliwością pokonania 50 km na samym prądzie. Poznaliśmy cenę auta.

Opel Grandland X Hybrid4. Znamy cenę

Opel zaprezentował niedawno nowy samochód hybrydowy typu plug-in (PHEV) z napędem na wszystkie koła. Elegancki SUV Grandland X Hybrid4 uzupełnia ofertę SUV‑ów marki Opel, obejmującą także modele Crossland X i Mokka X.

Samochód napędza turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 1,6 litra oraz układ dwóch silników elektrycznych. Napęd ten dysponuje łączną mocą 300 KM. Według producenta, zużycie paliwa wg cyklu WLTP wynosi zaledwie 1,6 l/100 km, przy emisji dwutlenku węgla na poziomie 37 g/km.

Polscy klienci mogą już składać zamówienia na Grandlanda X Hybrid4. Pierwszy model hybrydowy plug-in marki Opel z napędem na wszystkie koła dostępny jest w bogato wyposażonej wersji Elite od 192 450 zł brutto. Pierwsze dostawy do klientów planowane są na początek 2020 roku.

Opel Grandland X Hybrid4 - napęd

Zespół napędowy Grandlanda X Hybrid4 składa się z czterocylindrowego turbodoładowanego silnika benzynowego o pojemności 1,6 litra i mocy 200 KM oraz układu dwóch silników elektrycznych o mocy 109 KM. Energia elektryczna magazynowana za pomocą akumulatora litowo-jonowego o pojemności 13,2 kWh.

Przedni silnik elektryczny jest sprzężony ze sterowaną elektrycznie ośmiobiegową przekładnią automatyczną. Drugi silnik elektryczny, inwerter i mechanizm różnicowy są zintegrowane z napędzaną elektrycznie tylną osią, zapewniając napęd na wszystkie koła załączany na żądanie.

Silnik spalinowy będzie wykorzystywany głównie przy średnich i dużych prędkościach, natomiast w czasie jazdy z niską oraz zmienną prędkością napęd zapewni elektryczna część układu.

Zasięg Grandlanda X Hybrid4 w trybie wyłącznie elektrycznym wynosi do 52 kilometrów według normy WLTP (65 km wg NEDC). Badania przeprowadzone w Niemczech wykazały, że 80 procent codziennie pokonywanych tras nie przekracza 50 kilometrów, co oznacza, że użytkownicy Grandlanda X Hybrid4, korzystający ze swoich pojazdów w ten sposób, mogliby praktycznie przez cały czas jeździć w trybie bezemisyjnym.

Grandland X Hybrid4 będzie oferował cztery tryby jazdy - elektryczny, hybrydowy, AWD i sportowy - pozwalając kierowcom wybrać charakterystykę pojazdu, odpowiadającą ich preferencjom lub konkretnym warunkom jazdy.

Na przykład w trybie hybrydowym samochód będzie automatycznie dobierał najbardziej efektywny sposób napędu, z możliwością przełączenia na bezemisyjny tryb elektryczny po dotarciu do centrum miasta. W trybie AWD następuje aktywacja elektrycznego napędu tylnej osi w celu uzyskania maksymalnej przyczepności na wszystkich rodzajach nawierzchni.

Czas ładowania zależy od typu użytej ładowarki. Oprócz kabla dostarczanego wraz z pojazdem i służącego do ładowania akumulatorów z domowego gniazdka, Opel zaoferuje także urządzenia do szybkiego ładowania na publicznych stacjach oraz z ładowarek naściennych Wallbox w domu. Za pomocą takiej ładowarki o mocy 7,4 kW akumulator samochodu można naładować do pełna w około godzinę i 50 minut.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Opel Grandland X
Opel Grandland X
Cena podstawowa już od: 99 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Kia XCeed z wirtualnymi zegarami

Kia XCeed z wirtualnymi zegarami

Aktualności 2019-06-14

Najpopularniejsze auta hybrydowe w 2019 roku

Najpopularniejsze auta hybrydowe w 2019 roku

Aktualności 2019-07-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Superb. Nowy cennik modelu
Skoda Superb. Nowy cennik modelu
Skoda Superb po face liftingu wchodzi do sprzedaży. Polski importer podał cennik flagowej limuzyny.