1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Opel Grandland X Hybrid4. Znamy cenę

Opel Grandland X Hybrid4. Znamy cenę

Opel Grandland X Hybrid4 to nowy hybrydowy SUV, z możliwością pokonania 50 km na samym prądzie. Poznaliśmy cenę auta.

Opel Grandland X Hybrid4. Znamy cenę

Opel zaprezentował niedawno nowy samochód hybrydowy typu plug-in (PHEV) z napędem na wszystkie koła. Elegancki SUV Grandland X Hybrid4 uzupełnia ofertę SUV‑ów marki Opel, obejmującą także modele Crossland X i Mokka X.

Samochód napędza turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 1,6 litra oraz układ dwóch silników elektrycznych. Napęd ten dysponuje łączną mocą 300 KM. Według producenta, zużycie paliwa wg cyklu WLTP wynosi zaledwie 1,6 l/100 km, przy emisji dwutlenku węgla na poziomie 37 g/km.

Polscy klienci mogą już składać zamówienia na Grandlanda X Hybrid4. Pierwszy model hybrydowy plug-in marki Opel z napędem na wszystkie koła dostępny jest w bogato wyposażonej wersji Elite od 192 450 zł brutto. Pierwsze dostawy do klientów planowane są na początek 2020 roku.

Opel Grandland X Hybrid4 - napęd

Zespół napędowy Grandlanda X Hybrid4 składa się z czterocylindrowego turbodoładowanego silnika benzynowego o pojemności 1,6 litra i mocy 200 KM oraz układu dwóch silników elektrycznych o mocy 109 KM. Energia elektryczna magazynowana za pomocą akumulatora litowo-jonowego o pojemności 13,2 kWh.

Przedni silnik elektryczny jest sprzężony ze sterowaną elektrycznie ośmiobiegową przekładnią automatyczną. Drugi silnik elektryczny, inwerter i mechanizm różnicowy są zintegrowane z napędzaną elektrycznie tylną osią, zapewniając napęd na wszystkie koła załączany na żądanie.

Silnik spalinowy będzie wykorzystywany głównie przy średnich i dużych prędkościach, natomiast w czasie jazdy z niską oraz zmienną prędkością napęd zapewni elektryczna część układu.

Zasięg Grandlanda X Hybrid4 w trybie wyłącznie elektrycznym wynosi do 52 kilometrów według normy WLTP (65 km wg NEDC). Badania przeprowadzone w Niemczech wykazały, że 80 procent codziennie pokonywanych tras nie przekracza 50 kilometrów, co oznacza, że użytkownicy Grandlanda X Hybrid4, korzystający ze swoich pojazdów w ten sposób, mogliby praktycznie przez cały czas jeździć w trybie bezemisyjnym.

Grandland X Hybrid4 będzie oferował cztery tryby jazdy - elektryczny, hybrydowy, AWD i sportowy - pozwalając kierowcom wybrać charakterystykę pojazdu, odpowiadającą ich preferencjom lub konkretnym warunkom jazdy.

Na przykład w trybie hybrydowym samochód będzie automatycznie dobierał najbardziej efektywny sposób napędu, z możliwością przełączenia na bezemisyjny tryb elektryczny po dotarciu do centrum miasta. W trybie AWD następuje aktywacja elektrycznego napędu tylnej osi w celu uzyskania maksymalnej przyczepności na wszystkich rodzajach nawierzchni.

Czas ładowania zależy od typu użytej ładowarki. Oprócz kabla dostarczanego wraz z pojazdem i służącego do ładowania akumulatorów z domowego gniazdka, Opel zaoferuje także urządzenia do szybkiego ładowania na publicznych stacjach oraz z ładowarek naściennych Wallbox w domu. Za pomocą takiej ładowarki o mocy 7,4 kW akumulator samochodu można naładować do pełna w około godzinę i 50 minut.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Opel Grandland X
Opel Grandland X
Cena podstawowa już od: 105 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Toyota uruchomiła w Polsce Dział Testów i Oceny Napędów Hybrydowych

Toyota uruchomiła w Polsce Dział Testów i...

Aktualności 2020-07-31

Nissan Ariya – elektryczny crossover

Nissan Ariya – elektryczny crossover

Aktualności 2020-07-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Audi Q4 Sportback e-tron – elektryczny SUV coupe
Audi Q4 Sportback e-tron – elektryczny SUV coupe
Audi Q4 Sportback e-tron to zapowiedź wersji coupe innego elektrycznego SUV-a – Audi Q4 e-tron. Wiemy już, jak wygląda wersja Sportback.