1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Opel Vectra kombi do USA

Opel Vectra kombi do USA

Należąca do koncernu General Motors, marka Saturn chce wprowadzić na rynek Stanów Zjednoczonych model Opel Vectra w wersji kombi. Jak donosi serwis branżowy "Auto Motor und Sport" od 2008 roku rocznie do USA ma być eksportowanych około 50 tys. egzemplarzy pięciodrzwiowej Vectry.

Opel Vectra kombi do USA
Jeżeli obie marki wchodzące w skład koncernu GM porozumieją się wówczas Vectra kombi (Caravan) będzie kolejnym modelem europejskiego Opla, po Astrze, który pojawi się w Stanach Zjednoczonych pod szyldem marki Saturn. W maju br. General Motors zakomunikowało, że od 2007 roku, co 12 miesięcy na rynek północnoamerykański będzie trafiać 40 tys. sztuk nowej Astry. W USA auta będą sprzedawane pod nazwą Saturn Label.

Dowiedz się więcej o modelu Opel Vectra

Szefów Opla nie dziwi zainteresowanie jego modelami przez siostrzane marki. W głównej siedzibie niemieckiego producenta w Ruesselsheim Opel dysponuje światowym centrum zajmującym się rozwojem technologii dla małych i średnich pojazdów, a te przecież w skali globalnej sprzedają się najlepiej. W zamian za dostarczenie Astry i Vectry kombi, Opel otrzyma od Saturna nową generację modelu GT. Auto w Europie powinno pojawić się na początku 2007 roku. W Stanach Zjednoczonych sportowy Roadster sprzedawany jest pod niebiańską nazwą Saturn Sky i jest tam bardzo popularny.

Zobacz galerie zdjęć modelu Opel Vectra

Marka Saturn w Ameryce Północnej pojawiła się w 1985 roku. W gigantycznym kompleksie producentów samochodowych wchodzących w skład grupy General Motors jest małoznaczącą marką, jednak cały czas się rozwija. Liczba oferowanych modeli w porównaniu z ubiegłym rokiem zwiększyła się z trzech do sześciu.

Zobacz TEST mojeauto.pl modelu Opel Vectra (GTS)

Podobne wiadomości:

Opel Vivaro-e. Elektryczne auto dostawcze

Opel Vivaro-e. Elektryczne auto dostawcze

Aktualności 2019-11-08

Opel Grandland X Hybrid4. Znamy cenę

Opel Grandland X Hybrid4. Znamy cenę

Aktualności 2019-06-20

Komentuj:

~historyk 2006-07-31

to sie robi jak kiedyś: do Warszawy pasowały części od Pobiedy, do Pobiedy od Opla. I bardzo dobrze, wracają stare sprawdzone wzorce. a czy to na wschód, czy na zachód - who cares?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda i Volkswagen wznawiają produkcję aut
Skoda i Volkswagen wznawiają produkcję aut
27 kwietnia o godzinie 6.00 ruszyły taśmy produkcyjne w zakładach Volkswagen Poznań i innych fabrykach Volkswagena. Uruchomiono także produkcję w trzech zakładach Skody.

Podkast VW Podkast VW