1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Opel Vivaro-e. Elektryczne auto dostawcze

Opel Vivaro-e. Elektryczne auto dostawcze

Opel Vivaro-e to nowa propozycja wśród dostawczych samochodów z napędem elektrycznym. Ma do 300 km zasięgu.

Opel Vivaro-e. Elektryczne auto dostawcze

Opel Vivaro-e zadebiutuje już w 2020 roku. Ten lekki pojazd użytkowy, dostępny dotychczas w odmianach spalinowych, będzie teraz oferowany także w wersji elektrycznej, zgodnej z duchem czasów.

W 2021 roku z kolei do Opla Vivaro-e dołączy mniejszy pojazd dostawczy Opel Combo-e. Jest to element strategii producenta, zakładającej elektryfikację wszystkich modeli Opla do roku 2024.

Opel Vivaro-e – silnik i napęd

Opel Vivaro-e dostęny będzie w jednej z dwóch wersji, różniących się pojemnością akumulatora. W zależności od potrzeb, nowego Opla Vivaro-e będzie można dostać z akumulatorem o pojemności 50 kWh, zapewniającym zasięg do 200 kilometrów lub z akumulatorem 75 kWh, który pozwoli na przejechanie 300 kilometrów na jednym ładowaniu (wg normy WLTP).

W ślad za coraz większym zapotrzebowaniem na bezemisyjne dostawy w strefach zurbanizowanych rosnąć będzie także popyt na lekkie pojazdy użytkowe z napędem wyłącznie elektrycznym. Opel Vivaro-e jest oparty na opracowanej przez koncern uniwersalnej platformie EMP2, która umożliwia stosowanie zarówno konwencjonalnych, jak i zelektryfikowanych zespołów napędowych.

Wprowadzając Vivaro-e, firma Opel poszerza swoją ofertę w segmencie lekkich pojazdów użytkowych. Premierę kolejnego elektrycznego dostawczego Opla - modelu Combo-e - zaplanowano na 2021 rok.

Jak wspomnieliśmy wyżej, Opel w najbliższych latach zelektryfikuje całą swoją gamę. Wśród nowości znajdzie się następca Opla Mokki X, który podobnie jak konkurencyjny Hyundai Kona Electric otrzyma wariant zeroemisyjny. Również nowa generacja Opla Astry rywalizować będzie w segmencie elektrycznych kompaktów – m.in. z Volkswagenem ID.3.

- Opel stawia na elektryczność. Do 2024 roku wszystkie modele naszej marki będą oferowane w wersjach zelektryfikowanych - powiedział Michael Lohscheller, dyrektor generalny firmy Opel.

- Każdy samochód będzie można zamówić również w takiej odmianie. Zelektryfikowane lekkie pojazdy użytkowe będą miały szczególne znaczenie na ostatnim odcinku trasy w strefie miejskiej, zarówno w przewozie osób, jak i towarów. Dlatego bardzo się cieszę, że Vivaro-e będzie dostępny już w przyszłym roku, a zelektryfikowane wersje Opli Combo Life, Combo Cargo i Zafira Life pojawią się w 2021 roku – dodał Lohscheller,.

Trzy generacje Opla Vivaro

Dzięki nowemu Vivaro-e niemiecka marka będzie kontynuować historię sukcesu, która zaczęła się od pierwszej generacji modelu w 2001 roku. Vivaro A był oferowany do 2014 roku, głównie jako kombi, furgon oraz platforma do zabudowy. Przez ten czas Opel dostarczył klientom ponad 650 000 egzemplarzy Vivaro. W 2014 wprowadzono drugą generację — do połowy bieżącego roku Opel sprzedał około 310 000 tych samochodów.

Trzecia odsłona Opla Vivaro dotarła do dealerów kilka tygodni temu. Wielofunkcyjny lekki pojazd użytkowy jest teraz dostępny w trzech, a nie dwóch długościach (4,60 m, 4,95 m i 5,30 m). W porównaniu z poprzednikiem ma także o 200 kg większą ładowność (maks. 1400 kg) oraz może holować przyczepę cięższą o pół tony (do 2500 kg).

Większość wersji nowego Vivaro ma tylko 1,90 m wysokości, co pozwala na wjazd na podziemne parkingi. Zwiększył się również komfort kierowcy i pasażerów. Liczne nowoczesne technologie i systemy wspomagające kierowcę - w tym adaptacyjny układ kontroli trakcji IntelliGrip, panoramiczna kamera cofania obejmująca kąt 180 stopni czy systemy multimedialne - są dostępne jako opcje. W codziennej pracy pomagają też takie rozwiązania, jak elektrycznie sterowane przesuwane drzwi oraz system FlexCargo ułatwiający przewożenie dłuższych przedmiotów.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Opel Vivaro
Opel Vivaro
Cena podstawowa już od: 112 422 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. kombi van-4dr.

Podobne wiadomości:

Volkswagen Caddy 5. Premiera

Volkswagen Caddy 5. Premiera

Premiery 2020-02-25

Toyota Proace City i Verso – nowe ceny

Toyota Proace City i Verso – nowe ceny

Aktualności 2020-02-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jeden bieg w każdej sytuacji
Jeden bieg w każdej sytuacji
Pojawienie się aut elektrycznych wymusiło zmiany konstrukcyjne w układach przeniesienia napędu.