1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Opel Zafira-e. Polska premiera elektrycznego vana

Opel Zafira-e. Polska premiera elektrycznego vana

Opel wprowadza do oferty nową Zafirę-e Life, w pełni elektryczny, flagowy wariant swojego „salonu na kołach”.

Opel Zafira-e. Polska premiera elektrycznego vana

Opel Zafira-e Life jest dostępna w Polsce w cenie katalogowej 208 550 zł brutto. Jak podaje importer, oferuje ona wszystkie zalety bliźniaczych wersji z silnikami spalinowymi, ale dodatkowo umożliwia bezemisyjne, ciche podróżowanie.

Zafira-e Life oferowana jest w trzech wersjach długości – Compact, Long, Extra Long – z maksymalnie dziewięcioma miejscami siedzącymi. Ponadto większość wersji Zafiry-e Life ma poniżej 1,90 metra wysokości i dzięki temu zapewnia dostęp do typowych garaży podziemnych.

Możliwość „podziemnego” parkowania wraz z możliwością wyposażenia jej w hak holowniczy – pozwalający na holowanie przyczep o maksymalnej nośności 1000 kg – sprawia, że Zafira-e Life jest atrakcyjną propozycją dla hoteli, usług wahadłowych i użytkowników prywatnych.

Dzięki mocy 100 kW (136 KM) i maksymalnemu momentowi obrotowemu 260 Nm pochodzącemu z napędu elektrycznego, Zafira-e Life oferuje wyższą wydajność niż większość elektrycznych pojazdów wielofunkcyjnych (MPV). Elektronicznie ograniczona maksymalna prędkość do 130 km/h umożliwia jazdę autostradami przy jednoczesnym zachowaniu optymalnego zasięgu.

Klienci mają do wyboru dwie wielkości akumulatorów litowo-jonowych, w zależności od potrzeb: 75 kWh i zasięg do 330 km lub 50 kWh i zasięg do 230 km, obydwa w cyklu WLTP.

Akumulatory składają się odpowiednio z 18 i 27 modułów. Umiejscowione pod przestrzenią ładunkową bez straty pojemności bagażnika względem wersji spalinowej akumulatory dodatkowo obniżają środek ciężkości, co korzystnie wpływa na stabilność w zakrętach i odporność na podmuchy wiatru.

Zaawansowany system hamowania regeneracyjnego, który odzyskuje energię wytwarzaną podczas hamowania lub zwalniania, dodatkowo zwiększa wydajność.

Przy użyciu publicznej stacji ładowania (100 kW) prądem stałym (DC), ładowanie akumulatora 50 kWh do 80 proc. stanu pojemności trwa tylko około 30 minut (około 45 minut dla akumulatora 75 kWh). Opel oferuje pokładowe ładowarki, które zapewniają możliwie jak najkrótszy czas ładowania oraz długą żywotność akumulatora (objętego gwarancją na osiem lat lub 160 000 km).

Na polskim rynku Zafira-e Life jest standardowo wyposażona w jednofazową ładowarkę 7,4 kW. Opcjonalnie samochód można wyposażyć w mocną trójfazową ładowarkę pokładową o mocy 11 kW.


Podobne wiadomości:

Volkswagen ID.4 GTX – sportowy model z rodziny ID

Volkswagen ID.4 GTX – sportowy model z...

Aktualności 2021-04-30

Toyota Mirai jako samochód do nauki jazdy

Toyota Mirai jako samochód do nauki jazdy

Aktualności 2021-05-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche Taycan z aktualizacją dla starszych egzemplarzy
Porsche Taycan z aktualizacją dla starszych egzemplarzy
Pierwsze egzemplarze Porsche Taycana otrzymają bezpłatną aktualizację oprogramowania, która usprawni wiele aspektów elektrycznego modelu.