mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Opel będzie zwalniać

Opel będzie zwalniać

Związki zawodowe działające w gliwickim zakładzie General Motors Manufacturing Poland poinformowały, że zarząd firmy planuje zwolnienia grupowe. Pracę mają stracić osoby zatrudnione przy linii montażu drzwi i kokpitów, przejętej od niemieckiej firmy Sils Centre Gliwice.

Opel będzie zwalniać
Gliwicki zakład należący do General Motors przejął od 1 marca bieżącego roku obsługę linii montażu drzwi i kokpitów oraz sekwencjonowanie części, ich podmontaż i gospodarowanie pustymi opakowaniami na terenie gliwickiej fabryki od niemieckiej firmy SCG. Umowa zakładała także przejęcie około 260 pracowników zatrudnionych do tej pory w SCG.

Niestety zaledwie kilkadziesiąt godzin po przejęciu pracowników SCG, dyrekcja GMMP poinformowała związki zawodowe o planowanych zwolnieniach grupowych. Pracę mają tracić głównie ludzie zatrudnieni na obszarach linii podmontażu drzwi i tablic przyrządów oraz sekwencjonowania i ekspedycji pustych opakowań. Istnieje ryzyko, że planowane zwolnienia obejmą nawet blisko 250 osób. Dyrekcja zapowiada przygotowanie dla zwalnianych programu tzw. outplacementu, czyli pomocy w znalezieniu nowego zatrudnienia i szkoleń (ma je prowadzić Work Service). Odprawy GMMP zamierza wypłacić jedynie w ustawowej wysokości.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Opel
Tematy w artykule: Opel produkcja samochodow polska motoryzacja slaskie

Podobne wiadomości:

Opel Corsa Gsi – polska cena

Opel Corsa Gsi – polska cena

Aktualności 2018-08-27

Pierwsze zdjęcie Insigni OPC

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~gizmo 2009-03-12

Nauczcie się pisać po polsku, to może zmienią zdanie. To wsytd, żeby nie nie znac pisowi własnego języka - analfabeci.

~SCG 2009-03-09

Niech zamkną ta fabrykę GM to zero traktują ludzi jak śmiecie aby zachować swoich zwolnili nas jak byśmy byli ludźmi 2 kategorii a tez mamy rodziny jak oni nie mam pytań

~X 2009-03-07

Plastal ogłosił niewypłacalność. Polski oddział jako jedyny w holdingu jest dochodowy i zostanie wyodrębniony z grupy. Pozwoli mu to na uniezależnienie się o spółki matki i prowadzenie działalności na własną rękę. Chodzą pogłoski o tym, że Fiat chce wykupić Plastal Gliwice ponieważ jest on jednym z głównych jego poddostawców. Produkcja jak na razie idzie pełną parą na 3 zmiany 6 dni w tygodniu.

~Jar 2009-03-06

Wczoraj doszła do mnie informacja, że znajdujący się na terenie KSSE Plastal ogłasza upadłość

~SCG 2009-03-06

Ciekawe dlaczego zwolnione mają być osoby przejęte z SCG Czy jesteśmy gorszymi ludzmi niż dotychczasowi pracownicy Opla?W takiej sytuacji niestety odczówa sie jakby bylo sie człowiekiem niższej kategori

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Zmiany w Audi. Kto zastąpi Brama Schota?
Zmiany w Audi. Kto zastąpi Brama Schota?
Bram Schot 1 stycznia objął stanowisko prezesa zarządu Audi. Wiemy już, kto zajmie jego poprzednie stanowisko w firmie.