mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Opel w R klasie

Opel w R klasie

Pamiętacie niedawno pokazane rodzeństwo Mercedesa R- i B-klasy? Były to prototypy dwóch atrakcyjnych aut sportowo-użytkowych. Teraz już nie tylko Daimler-Chrysler upatruje szans na sukces w tej rodzącej się niszy.

Jak podaje branżowy serwis just-auto.com, powołując się na niemiecki Automobilwoche, także niemiecki Opel pracuje nad swoim samochodem w segmencie 'Grand-Sports-Tourer'. Jasne jest, że w świetle nadjeżdżającej na rynek amerykański konkurencji ze strony Mercedesa, rodzimy GM (firma-matka dla Opla), chce mieć przygotowaną odpowiedź.

Czy jest to oznaka ofensywy głównych producentów na klasę mieszańców kombi z MPV i SUV-em? Auta takie miałyby oferować przestronność, pojemność wnętrza i komfort jazdy tradycyjnych vanów, a do tego zapewniać możliwość poruszania się w lekkim terenie. W przypadku Opla byłby to za pewne samochód wiążące cechy Signum i Zafiry z dodatkiem napędu 4x4.

Źródła Opla podają natomiast, że decyzja o wdrożeniu takiego auta do dalszych badań, a potem produkcji nie zostanie podjęta w tym roku. Opel nie zamierza również kontynuować projektu następcy Omegi, który miałby bazować na studyjnym modelu Insignia.


R- i B-klasa Mercedesa

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Renault Winter Edition w Polsce
Renault Winter Edition w Polsce
Renault wprowadziło specjalną, bogato wyposażoną serię Winter Edition dla wybranych modeli osobowych z rocznika 2018.