mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Opony BF Goodrich dobre na mongolskie stepy

Opony BF Goodrich dobre na mongolskie stepy

Gdzie przetestować opony przeznaczone do każdego terenu? Najlepiej na bezdrożach mongolskich stepów, czyli w jednym z niewielu miejsc na świecie, gdzie teren zmienia się z każdym kilometrem. Tego typu testowi poddane zostały właśnie opony BF Goodrich All Terrain.

Opony BF Goodrich dobre na mongolskie stepy
Służyła temu specjalna wyprawa, która trwała 6 tygodni i pokonała trasę 21 tysięcy kilometrów z Polski przez Ukrainę, Syberię oraz Mongolię. Dowiodła ona, że opony BF Goodrich All Terrain zachowują doskonałe właściwości jezdne nawet w najtrudniejszych warunkach.

Wyprawa do Mongolii przez Syberię to nie lada wyzwanie nawet dla wytrawnych podróżników. To przeprawa przez góry, stepy oraz przez jedną z największych na świecie pustyń – pustynię Gobi. Ekstremalne warunki, z którymi zmagają się podróżnicy wymagają nie tylko hartu ducha, ale przede wszystkim wcześniejszego, gruntownego przygotowania ekwipunku i samochodu.

- W takiej wyprawie niezwykle istotnym elementem są opony. Jest to dla nich prawdziwy test skuteczności i wytrzymałości. Od momentu, kiedy założyliśmy opony All Terrain ani razu nie musieliśmy odkręcać koła – powiedział Przemek Żegliński, jeden z uczestników wyprawy. - Nie złapaliśmy tzw. kapcia, a opony spisywały się doskonale na prawie każdej nawierzchni, wybaczając kierowcy wiele błędów.

A o błędy nie było trudno. Mongolia jest bowiem krajem, w którym dróg jest mało i są słabo oznaczone. Mała dokładność zarówno systemu nawigacji GPS, jak i map mongolskich powoduje częste gubienie kierunku i konieczność przejazdów na skróty. Standardem jest pokonywanie przełęczy na wysokości 2500-2600 m n.p.m. przez zaśnieżone szlaki górskie, a także przejazdy przez rzeki, strome wąwozy, wyschnięte koryta rzeczne i piaszczyste pustynne wydmy.

Jednym z najbardziej uciążliwych zjawisk na mongolskich drogach jest tzw. „tarka” – czyli gęste, poprzeczne garby na powierzchni drogi, które powodują silne wibracje całego samochodu. Nie ma przed nimi ucieczki i dają się one we znaki każdemu kierowcy. Dlatego Mongolia jest uważana za raj dla miłośników samochodów terenowych i off-roadu.

- Mimo iż błotne, czasem strome, rozmokłe po deszczach odcinki występowały dość często zakopaliśmy się tylko raz, na podmokłym, kamienistym brzegu rzeki – powiedział Żegliński. - Po powrocie, kiedy zmierzony został bieżnik nieużytej ani razu opony zapasowej i porównany z oponą koła jezdnego, okazało się, że różnica wysokości bieżnika jest na poziomie zaledwie 2,5 - 3 mm.

Dzięki zastosowaniu w budowie opony BF Goodrich All Terrain technologii TriGard – potrójnej osnowy, opona ta ma zagwarantowaną wysoką wytrzymałość na uderzenia, otarcia, wstrząsy i wszelkiego rodzaju uszkodzenia.

W wyprawie wzięło udział czterech pracowników firmy Thart, hurtowni i serwisu opon z Wrocławia. Całość trasy pokonali oni w samochodzie terenowym Land Rover Discovery na oponach BF Goodrich
Tematy w artykule: opony opony BF Goodrich

Podobne wiadomości:

Opony zimowe – nie daj się zimie

auto motor i sport 0000-00-00

Zainwestuj w zimówki. Bezpieczeństwo na drodze zależy głównie od nich, bo zapewniają samochodowi kontakt z nawierzchnią. Dlatego na oponach nie warto oszczędzać. I to nigdy!

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Aktualności 2016-04-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche Taycan napędza zatrudnienie
Porsche Taycan napędza zatrudnienie
Porsche zatrudnia już przeszło 32 tys. pracowników, a nadejście nowego modelu Taycan tę liczbę dodatkowo zwiększy.