mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Osiem milionów aut z fabryki w Walencji

Osiem milionów aut z fabryki w Walencji

1 czerwca z linii produkcyjnej fabryki Forda w Walencji zjechała jubileuszowa Fiesta. Osiem milionów aut wytworzonych zostało w 28 lat.

Fabryka w Walencji powstała w październiku 1976 roku. Produkowano w niej wyłącznie modele Fiesta. W 1998 roku, kiedy do produkcji dołączono także Focusa, fabryka przeszła gruntowną modernizację, tak iż obecnie dzienna produkcja na trzy zmiany wynosi 2.050 aut. W zakładach produkowane są, oprócz pięciodrzwiowej Fiesty i Focusa w wersji 4- i 5-drzwiowej, także modele Ka i Mazda2.

W zeszłym roku z taśm montażowych zjechało łącznie 384.324 samochodów, w tym 187.359 Focusów, 88.010 modeli Ka, 68.028 Fiest i 40.927 Mazdy2. Była to druga z rzędu rekordowa liczba wyprodukowanych aut w tej fabryce.

Za kierownicą jubileuszowej 5-drzwiowej Fiesty o mocy 75 KM siedział prezes i dyrektor zarządzający Ford Europa, Lewis Booth, który powiedział: "Hiszpania jest naszym głównym rynkiem w Europie i to, co się tutaj dzieje ma znaczący wpływ na łączny wynik w całej Europie. Od dwóch kwartałów osiągamy zysk, wzrosła satysfakcja klientów i, pomimo rosnącej konkurencji, nasza sprzedaż ciągle rośnie. W Hiszpanii Ford jest najdynamiczniej rosnącą marką, z przyrostem sprzedaży w zeszłym roku na poziomie 24%. W tym roku chcemy kolejny rok z rzędu uzyskać rekordowy wynik"

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Elektryczny Volkswagen e-Crafter w Warszawie
Elektryczny Volkswagen e-Crafter w Warszawie
Volkswagen e-Crafter z silnikiem elektrycznym dostarcza w ramach projektu „Misja Zerowa Emisja” towary do warszawskich sklepów.