mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ósmy etap Rajdu Paryż-Dakar

Ósmy etap Rajdu Paryż-Dakar

Etapowe zwycięstawa dla Hiszpanów.

Wśród motocyklistów na ósmym etapie Rajdu Paryż-Dakar zwyciężył Hiszpan Joan Roma. Zwycięstwo na tym etapie pozwoliło mu na zmniejszenie różnicy do liderującego w klasyfikacji motocyklistów Richarda Saincta. Lider na tym etapie zajął drugie miejsce.

Coraz lepiej na trasie Rajdu radzą sobie Polacy. Motocykliści Marek Dąbrowski i Jacek Czachor w klasyfikacji generalnej zajmują odpowiednio 17. i 20. miejsce.

Wśród samochodów najlepiej na najdłuższej w rajdzie sekcji wyścigowej (619 kilometrów) radził sobie dotychczasowy lider, jadący na Megane Schleser Hiszpan Jose Maria Servia. Na kolejnych miejscach przyjechali kierowcy Mitsubishi Hiroshi Masuoka i Jean Pierre Fontenay. Kolega Hiszpana Servii, broniący tytułu Francuz Jean Louis Schlesser w dalszym ciągu musiał zmagać się z problemami technicznymi w swoim samochodzie i ósmy etap Rajdu zakończył na czwartym miejscu.

W poniedziałek jeden z towarzyszących rajdowi Paryż-Dakar samochodów technicznych wjechał na minę przy graniczy Maroka z Mauretanią. Prowadzący pojazd Portugalczyk Jose Eduardo Ribeiro doznał poważnych obrażeń lewej stopy. Dyrektor rajdu, Hubert Auriol informując o wypadku, wyraził żal z powodu tragedii, podkreślając jednocześnie, że podczas przedstartowej odprawy wielokrotnie przypominał i ostrzegał, że w żadnym przypadku nie można zbaczać z wyznaczonej przez wojsko drogi.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
15 lat dwusprzęgłowych skrzyń biegów DSG
15 lat dwusprzęgłowych skrzyń biegów DSG
Równo 15 lat temu Volkswagen zaprezentował pierwszą wielkoseryjną dwusprzęgłową skrzynię biegów DSG.