1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. PAP z Sandomierza: Nr 1 w Europie

PAP z Sandomierza: Nr 1 w Europie

Pilkington plc jest jednym z największych na świecie producentów i przetwórców szkła płaskiego oraz produktów szklanych dla przemysłu budowlanego, motoryzacyjnego i techniki.

PAP z Sandomierza: Nr 1 w Europie

Całkowity obrót firmy wynosi ponad 4 miliardy USD, a jej przedstawicielstwa  w 25 krajach rozsiane są na czterech kontynentach. Pilkington zatrudnia obecnie około  24 tys. pracowników. Pilkington jest jednym z największych brytyjskich inwestorów w Polsce, zatrudnia ponad 1400 osób w trzech przedsiębiorstwach: PILKINGTON POLSKA Sp. z o.o. - producent szkła płaskiego, PILKINGTON IGP Sp. z o.o. -  producent szyb zespolonych i przetwórca szkła, PILKINGTON AUTOMOTIVE POLAND Sp. z o.o.  - producent  szyb samochodowych.


PILKINGTON AUTOMOTIVE POLAND Sp. z o.o. w Sandomierzu - producent szyb samochodowych

Spółka powstała w 1997 roku, a Grupa Pilkington posiada w niej 100% udziałów. W 1998 roku Pilkington Automotive Poland przejęła od Pilkington Sandoglass produkcję przednich szyb samochodowych. Po okresie inwestycyjnym, którego celem było poszerzenie zakresu dotychczasowej działalności o szyby hartowane boczne i tylne oraz zwiększenie zdolności produkcyjnych szyb przednich samochodowych, w 1999 roku rozpoczęto produkcję w nowej fabryce. Dzisiaj fabryka produkuje szyby samochodowe laminowane i hartowane, w ilości ok. 4,5 mln sztuk rocznie, co daje 700.000 kompletów szyb (szyby przednie, szyby boczne i tylne), zatrudniając 740 pracowników. Oznacza to, że ponad 700 tysięcy samochodów rocznie wyposażanych jest w szyby wyprodukowane w Pilkington Automotive Poland w Sandomierzu.

Już w trzecim roku działalności, firma stała się najlepszą fabryką Grupy Pilkington Automotive w Europie, osiągając najwyższe standardy produktywności i jakości wyrobów. Aktualnie fabryka jako jeden z zakładów światowej zintegrowanej Grupy Automotive jest liderem w wielu dziedzinach działalności koncernu. Pilkington Automotive Poland produkuje i dostarcza części do głównych producentów samochodów w świecie tj. do Fiata, GM, Forda, Volkswagena, Mercedesa, oraz Grupy PSA. Ponadto Spółka jest dostawcą pełnego kompletu szyb do " Samochodu Roku 2004" jakim został  FIAT PANDA, produkowany w fabryce Fiata  w Tychach.

Pilkington Automotive Poland w rekordowo szybkim czasie wdrożył system zarządzania jakością odpowiadający wymaganiom norm: ISO 9002, QS 9000, ISO/TS 16949:2002 oraz system zarządzania środowiskiem zgodny z normą ISO 14001, ponadto uzyskał bardzo wysokie wyniki auditów wszystkich koncernów samochodowych, do których dostarcza  swoje produkty. Osiągnięcia Spółki zostały docenione przez Zarząd Grupy, czego efektem było skierowanie do Polski najnowszych projektów inwestycyjnych koncernu Pilkington.

W 2004 roku Pilkington Automotive Poland rozszerzył zakres prowadzonej działalności o sprzedaż hurtową szyb samochodowych na rynek wtórny (części zamienne) poprzez połączenie ze Spółką Pilkington AGR Polska, oferując szeroki asortyment markowych szyb samochodowych do samochodów osobowych, ciężarowych i autobusów, które produkowane są w różnych fabrykach koncernu Pilkington na świecie. Sprzedaż na rynek części zamiennych odbywa się z magazynów zlokalizowanych w Warszawie i Skierniewicach.

Rok 2005 jest dla firmy niezwykle istotny ze względu na szeroką skalę inwestycji, które mają na celu zwiększenie możliwości produkcyjnych oraz rozszerzenie produkowanego asortymentu poprzez zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Uruchomiono już produkcję szyb przednich ogrzewanych, a także linie do produkcji szyb bocznych laminowanych oraz szyb przednich laminowane o skomplikowanych, nowoczesnych kształtach. Przyszły rok przyniesie dalszy wzrost produkcji do około 1 mln kompletów szyb, z jednoczesnym wzbogaceniem produkowanego asortymentu.

Dodajmy, że w 2005 roku przypadają ważne dla firmy jubileusze. W sierpniu firma Pilkington IGP Sp. z o.o. obchodzić będzie 15-lecie swojego istnienia na polskim rynku. Natomiast w czerwcu Pilkington Polska Sp.z o.o. obchodziła 10-lecie otwarcia pierwszej polskiej linii float w Sandomierzu. Technologia Float, wynaleziona przez Sir Alastaira Pilkingtona w 1952 roku jest obecnie światowym standardem produkcji najwyższej jakości szkła płaskiego.

"Trzy spółki koncernu Pilkington w Polsce mają stabilną pozycję na rynku: 30% udział w rynku szkła budowlanego, 70% udział w rynku szyb samochodowych oraz 20% udział w rynku szkła przetworzonego. To nie byłoby możliwe bez naszych klientów. To ich ciągle rosnące wymagania i oczekiwania były dla nas motywacją do doskonalenia wyrobów, serwisu a także naszej wewnętrznej organizacji"- powiedział podczas jubileuszowego spotkania Ireneusz Skwarek country manager koncernu Pilkington w Polsce.


Podobne wiadomości:

GM rekrutuje pracowników do zakładu w Gliwicach

GM rekrutuje pracowników do zakładu w...

Aktualności 2014-12-12

Nowoczesne technologie Wabco z Wrocławia

Nowoczesne technologie Wabco z Wrocławia

Aktualności 2014-12-15

Komentuj:

~NAIWNY 2010-01-03

PARE LAT PRACUJE W TEJ FIRMIE,PRZEZ TEN CZAS POWIEKSZYLA MI SIE RODZINA,WZIALEM KREDYT POD HIPOTEKE ITP. W FIRMIE CORAZ GORZEJ,WSZYSTKO NA OKOLO DROZEJE,RODZINY MAJA WIEKSZE WYDATKI A PENSJE ''STOJA'' W MIEJSCU.NO BO JAK MOZNA NAZWAC PODWYZKI ROCZNE PO KILKADZIESIAT GROSZY DO GODZJNY?ZGANIAJA NA KRYZYS A RUCH JAK W RZYMIE,CORAZ WIECEJ ZAMOWIEN,WIECEJ MODELI,LIKWIDUJA INNE FABRYKI W EUROPIE I PRZENOSZA DO SANDOMIERZA.ROBIA TAKA KKASE ZE NAM SIE W GLOWACH NIE MIESCI.CI Z BIURA MAJA GDZIES TAKICH MURZYNOW JAK MY PPRACOWNIKOW FIZYCZNYCH,A DUZO OD NAS ZALEZY!ZWIAZKI TEZ NIC NIE ROBIA!DYREKTORZY ZARABIAJA PORZADNIE,Z PREZESEM NA CZELE. CIAGLE STRES,ROBIC DUZO,SZYBKO I TANIO .JAK SIE NIC NIE ZMIENI NA LEPSZE W TYM ROKU TO SPADAM Z TEGO SZAMBA

~Łukasz 2008-04-06

Ten artykuł już jest nieaktualny. Wszystkie inwestycje zostały wstrzymane. Firma zanotowała stratę, jest źle zarządzana, a w środku rządzą układy i nepotyzm prezesa RJ. Poza tym zarobki tam są kiepskie i atmosfera w pracy do kitu. Szczerze odradzam.

~dawid 2007-10-19

jestem zainteresowny hurtowym zakupem szyb prosze o kontakt, gg7231292

~ewa 2007-09-29

nie ma ludzi i trudno u was o pracę wysyłałam nie raz cv a nawet dzwoniłam do działu rekrutacji pracowników i ze mam dofinansowanie do pensji 65% płatne składki ale potrzebny mi pracodawca i wiecie co mi powiedzieli że ich to nie interesuje

~Turcjan 2007-09-14

Witam.Jestem zainteresowany zakupem szyby czołowej do samochodu marki Ssang yung Familiy rocznik 94 prosze o kontakt, dania jakis namiarow na numer gg 995686 bede wdzieczny...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Elektryczny samochód o zasięgu 725 km
Elektryczny samochód o zasięgu 725 km
Bridgestone i Lightyear łączą siły, aby stworzyć pierwszy elektryczny samochód o zasięgu ponad 725 km. Środkiem do realizacji tego celu są m.in. specjalne opony.