mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > PSA przejmie Opla? Wielkie zamieszanie

PSA przejmie Opla? Wielkie zamieszanie

Kilka dni temu wypłynęła informacja o możliwości przejęcia Opla przez francuski koncern motoryzacyjny PSA. Wywołało to reakcję niemieckich władz, które podkreśliły, że monitorują sprawę, ponieważ Opel zatrudnia większość swoich pracowników w Niemczech.

PSA przejmie Opla? Wielkie zamieszanie
Opel należy obecnie do koncern General Motors i posiada zakłady produkcyjne w Hiszpanii, Austrii, Polsce, na Węgrzech i w Wielkiej Brytanii (jako Vauxhall). Po informacji sugerującej przejęcie niemieckiej marki przez francuską grupę PSA, pojawiło się wiele spekulacji na temat szczegółów transakcji.

Do dyskusji włączyła się niemiecka minister pracy i spraw społecznych. Andrea Nahles poinformowała po środowym posiedzeniu rządu, że trwają rozmowy na wszystkich szczeblach z Oplem, General Motors i PSA, żeby uzyskać pewność na temat przyszłego funkcjonowania fabryk położonych na terenie Niemiec.

Francuski rząd poinformował jedynie, że nie zna szczegółów ani warunków transakcji, ale rozumie obawy i punkt widzenia niemieckich władz. Zaniepokojenie transakcją wyraził także rząd Wielkiej Brytanii, gdzie w fabrykach należących do General Motors pracuje ok. 4,5 tys. osób. Związki zawodowe przypominają, że w zeszłym roku szefostwo GM zapewniało, że nie będzie żadnych zmian w kwestii tamtejszych fabryk.

Koncern PSA poinformował w tym tygodniu o możliwości kupna firma Opel. Firma podkreśliła, że rozważa wiele strategicznych inicjatyw, które mają wzmocnić współpracę pomiędzy francuskim i amerykańskim koncernem. Oba koncernu współpracują od jakiegoś czasu przy okazji produkcji niektórych modeli.

Sama obecność Opla w koncernie GM generuje wysokie koszty. Firma odnotowała stratę w wysokości 257 mln dolarów. Grupa PSA jest producentem samochodów marek Peugeot, Citroen oraz DS. Pozyskanie Opla spowodowałoby, że nowy podmiot byłby największym po Volkswagenie producentem samochodów w Europie.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Opel
Tematy w artykule: Opel PSA

Podobne wiadomości:

Opel Corsa Gsi – polska cena

Opel Corsa Gsi – polska cena

Aktualności 2018-08-27

Opel sprzedany PSA. Ile zapłacili Francuzi?

auto motor i sport 2017-03-06

W końcu mamy oficjalne potwierdzenie. Koncern PSA kupił markę Opel oraz brytyjski odpowiednik Vauxhall od koncernu General Motors. Dzięki temu Francuzi będą drugim, największym producentem w Europie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota Yaris GR Sport w salonach
Toyota Yaris GR Sport w salonach
Toyota Yaris GR Sport, nowy model inspirowany sportowym Yarisem GRMN, jest już dostępna w salonach Toyoty.