mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > PT=Personal Touch

PT=Personal Touch

Chrysler PT Cruiser pojawi się jesienią w specjalnej wersji, która bazować będzie na unikalnej koncepcji Personal Touch.

PT=Personal Touch

Przedrostek PT modelu w oryginalnej wersji oznacza "personal transportation" (transport osobisty) i odzwierciedla możliwość adaptacji pojazdu do każdego właściciela. Wygląd PT Cruisera odszedł od typowych schematów, od podobieństwa do jakiegokolwiek modelu obecnego na rynku. Łączy w sobie najlepsze "stare" - nietuzinkowy wygląd retro, nawiązujący do amerykańskiej legendy przemysłu motoryzacyjnego, z najlepszym "nowym" - najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi. Jego powstanie zainspirowane zostało kulturą Hot Rod z lat 50-60, kiedy to młodzież nagminnie zwiększała moc pojazdów, przerabiała zawieszenie czy nadwozie.

Równie ważna jak, przyciągający wzrok na drodze, wygląd jest maksymalnie podniesiona funkcjonalność PT. Dzięki szerokiej gamie możliwości konfiguracji wnętrza, ustawień tylnej półki oraz dużej liczbie praktycznych schowków (ok. 20) daje się dostosować do różnych trybów życia i sposobów spędzania wolnego czasu.

Popularność PT Cruisera, produkowanego wyłącznie w fabryce DaimlerChryslera w Meksyku, na polskim rynku rośnie. W pierwszym roku (2001) sprzedano kilkadziesiąt egzemplarzy tego modelu - wszystkie przeznaczone na polski rynek, w tym roku planuje się sprzedaż kilkuset sztuk.

Prezentacja nowej wersji dla przedstawicieli prasy miała miejsce we wtorek w Warszawie. Jak powiedział Maciej Ratyński, Dyrektor Chrysler i Jeep, DACP: "Oryginalny wygląd, funkcjonalne, przestronne wnętrze, a teraz także możliwość prawdziwego spersonalizowania PT Cruisera tworzą z niego auto zasługujące na miano 'miłości życia' każdego kierowcy". W wersji Personal Touch dostępne będą wszystkie wersje silnikowe (1,6 116 KM, 2,4 143 KM, 2,4 223 KM oraz diesel 2,2 CRD 121 KM) samochodu Chrysler PT Cruiser sprzedawane w salonach dealerskich na terenie całej Polski.

Zobacz ceny PT Cruisera

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koniec wypadków drogowych? Lexus testuje nowe rozwiązania
Koniec wypadków drogowych? Lexus testuje nowe rozwiązania
Lexus pracuje nad opracowaniem rozwiązań, które pozwolą zminimalizować liczbę wypadków drogowych.