mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > PZU wycofuje zniżki na OC dla członków PZM

PZU wycofuje zniżki na OC dla członków PZM

Dużym zaskoczeniem dla członków Polskiego Związku Motorowego jest komunikat o likwidacji zniżek na polisę OC dla właścicieli starych samochodów.

PZU wycofuje zniżki na OC dla członków PZM

Nowe zasady przyznawania zniżek na ubezpieczenie OC dla samochodów zabytkowych wchodzą w życie już 19 stycznia, tymczasem PZU podjęło tę decyzję raptem cztery dni temu. O co dokładnie chodzi?

Jak czytamy w komunikacie, który opublikował Polski Związek Motorowy, „zgodnie z decyzją PZU z dnia 14.12.2018r., od dnia 19.12.2018r. ulegają zmianie zasady przyznawania zniżki na ubezpieczenie OC dla pojazdów zabytkowych.”

W wielkim skrócie mówiąc chodzi o to, że 70-procentową zniżkę na ubezpieczenie OC utrzymają właściciele samochodów z żółtymi tablicami rejestracyjnymi, a stracą je ci, którzy byli "tylko" członkami PZM i opłacali składki.

Do tej pory bowiem posiadacze karty PZM i samochodu co najmniej 25-letniego, mogli skorzystać z 70 proc. zniżki na polisę OC, przy bezszkodowej przeszłości.

Po zmianach, które wchodzą w życie już 19 grudnia, zniżka będzie miała zastosowanie w znacznie mniejszej liczbie przypadków. Przede wszystkim, jak wspomnieliśmy wyżej, przysługiwać będzie właścicielom aut na żółtych, zabytkowych tablicach rejestracyjnych.

W innycm przypadku spełnić trzeba przynajmniej jeden z poniższych warunków. W komunikacie czytamy, że "zgodnie z nowymi zasadami, zniżka ma zastosowanie wyłącznie przy zawieraniu nowych i wznowionych umów ubezpieczenia, o których mowa w ust.1, jeżeli pojazd posiada, tzw. „żółte tablice” rejestracyjne (z pięcioma znakami) oraz spełniony jest przynajmniej jeden z następujących warunków:

  • jest pojazdem zabytkowym w rozumieniu przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym – czyli pojazdem, który na podstawie odrębnych przepisów został wpisany do rejestru zabytków lub znajduje się w wojewódzkiej ewidencji zabytków, a także pojazdem wpisanym do inwentarza muzealiów, zgodnie z odrębnymi przepisami;
  • jest pojazdem mającym co najmniej 25 lat i uznany jest przez uprawnionego rzeczoznawcę samochodowego za pojazd unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji.”

Polski Związek Motorowy zapowiada walkę o swoich członków, pisząc w oficjalnym komunikacie, że „mając na uwadze to, że wielu członków PZM, nie posiadających samochodów określonych wyżej, a starszych niż 25 lat, korzystała dotychczas z tej zniżki, będziemy proponować PZU przywrócenie dotychczas obowiązujących zasad.”

PZM w dalszej części odsyła do kontaktu z agentem PZU w sprawie uzyskania szczegółowych informacji.


Podobne wiadomości:

Autocasco na godziny. Rewolucja na rynku

Autocasco na godziny. Rewolucja na rynku

Aktualności 2019-06-19

UFG skontroluje krótkoterminowe polisy OC

UFG skontroluje krótkoterminowe polisy OC

Aktualności 2018-12-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
VW walczy ze smogiem
VW walczy ze smogiem
Jego zapowiedź, że do 2050 roku stanie się neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla nie jest deklaracją bez pokrycia...