1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. PZU wycofuje zniżki na OC dla członków PZM

PZU wycofuje zniżki na OC dla członków PZM

Dużym zaskoczeniem dla członków Polskiego Związku Motorowego jest komunikat o likwidacji zniżek na polisę OC dla właścicieli starych samochodów.

PZU wycofuje zniżki na OC dla członków PZM

Nowe zasady przyznawania zniżek na ubezpieczenie OC dla samochodów zabytkowych wchodzą w życie już 19 stycznia, tymczasem PZU podjęło tę decyzję raptem cztery dni temu. O co dokładnie chodzi?

Jak czytamy w komunikacie, który opublikował Polski Związek Motorowy, „zgodnie z decyzją PZU z dnia 14.12.2018r., od dnia 19.12.2018r. ulegają zmianie zasady przyznawania zniżki na ubezpieczenie OC dla pojazdów zabytkowych.”

W wielkim skrócie mówiąc chodzi o to, że 70-procentową zniżkę na ubezpieczenie OC utrzymają właściciele samochodów z żółtymi tablicami rejestracyjnymi, a stracą je ci, którzy byli "tylko" członkami PZM i opłacali składki.

Do tej pory bowiem posiadacze karty PZM i samochodu co najmniej 25-letniego, mogli skorzystać z 70 proc. zniżki na polisę OC, przy bezszkodowej przeszłości.

Po zmianach, które wchodzą w życie już 19 grudnia, zniżka będzie miała zastosowanie w znacznie mniejszej liczbie przypadków. Przede wszystkim, jak wspomnieliśmy wyżej, przysługiwać będzie właścicielom aut na żółtych, zabytkowych tablicach rejestracyjnych.

W innycm przypadku spełnić trzeba przynajmniej jeden z poniższych warunków. W komunikacie czytamy, że "zgodnie z nowymi zasadami, zniżka ma zastosowanie wyłącznie przy zawieraniu nowych i wznowionych umów ubezpieczenia, o których mowa w ust.1, jeżeli pojazd posiada, tzw. „żółte tablice” rejestracyjne (z pięcioma znakami) oraz spełniony jest przynajmniej jeden z następujących warunków:

  • jest pojazdem zabytkowym w rozumieniu przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym – czyli pojazdem, który na podstawie odrębnych przepisów został wpisany do rejestru zabytków lub znajduje się w wojewódzkiej ewidencji zabytków, a także pojazdem wpisanym do inwentarza muzealiów, zgodnie z odrębnymi przepisami;
  • jest pojazdem mającym co najmniej 25 lat i uznany jest przez uprawnionego rzeczoznawcę samochodowego za pojazd unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji.”

Polski Związek Motorowy zapowiada walkę o swoich członków, pisząc w oficjalnym komunikacie, że „mając na uwadze to, że wielu członków PZM, nie posiadających samochodów określonych wyżej, a starszych niż 25 lat, korzystała dotychczas z tej zniżki, będziemy proponować PZU przywrócenie dotychczas obowiązujących zasad.”

PZM w dalszej części odsyła do kontaktu z agentem PZU w sprawie uzyskania szczegółowych informacji.


Podobne wiadomości:

Od stycznia 2020 roku rosną kary za brak OC

Od stycznia 2020 roku rosną kary za brak OC

Aktualności 2019-12-30

Autocasco na godziny. Rewolucja na rynku

Autocasco na godziny. Rewolucja na rynku

Aktualności 2019-06-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki S-Cross - oficjalna premiera
Nowe Suzuki S-Cross - oficjalna premiera
Suzuki S-Cross wchodzi do gry, zastępując model SX4 S-Cross. Nowy SUV zyskał odmieniony wygląd i szereg systemów bezpieczeństwa, zachowując dotychczasowe zalety, jak napęd i przestronne wnętrze. Znamy już ceny.