mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pagani Huayra Roadster - lżejsze i mocniejsze

Pagani Huayra Roadster - lżejsze i mocniejsze

Po kilku miesiącach podgrzewania atmosfery przyszedł czas na oficjalne odsłonięcie nowej wersji Pagani Huayra. Model Roadster będzie jedną z głównych gwiazd na salonie w Genewie, a tymczasem warto poznać szczegóły dotyczące tego modelu.

Pagani Huayra Roadster - lżejsze i mocniejsze
Pagani Huayra Roadster będzie dostępny z dwoma rodzajami dachu. Jeden to klasyczny, materiałowy, a drugi przypomina hardtop - zbudowano go z włókna węglowego i szkła.

Na potrzeby tego modelu firma Pagani wykorzystała specjalny materiał na bazie karbonu. Nowy kompozyt jest lżejszy o 50 proc. i mocniejszy o 20 proc. w porównaniu ze zwykłym włóknem węglowym. Firma nie zdradza szczegółów, ale zagraniczne źródła donoszą, że jest to mieszkanka karbonu i tytanu. Przy okazji inżynierowie mocno odchudzili układ wydechowy, hamulce i felgi, czego efektem jest masa wynosząca 1280 kg. Dla porównania wersja coupe ok. 1350 kg.

Huayra Roadster jest również mocniejsza od wersji coupe. Podwójnie doładowana jednostka V12 o pojemności sześciu litrow wyciska 764 KM (przy 6200 obr./min) i ponad 1000 Nm maksymalnego momentu obrotowego, dostępnego już przy 2400 obr./min. Mocarna jednostka współpracuje z siedmiobiegową skrzynią Xtrac, która zmienia biegi w czasie 75 ms.

Pagani nie podaje dokładnych osiągów. Więcej szczegółów pojawi się dopiero na początku marca podczas targów w Genewie, gdzie zaplanowano debiut tego samochodu. Powstanie tylko 100 egzemplarzy tej wersji. Każdy z nich ma kosztować około 2,3 mln euro, co w przeliczeniu daje prawie 10 mln złotych. Mimo wysokiej ceny Pagani raczej nie będzie miało problemów ze sprzedażą tego samochodu.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Pagani
Tematy w artykule: Pagani Pagani Huayra

Podobne wiadomości:

Wszystkie egzemplarze Pagani Huayra sprzedane

Wszystkie egzemplarze Pagani Huayra sprzedane

Samochody luksusowe 2015-02-13

Pagani Huayra - niedługo debiut wersji roadster

Pagani Huayra - niedługo debiut wersji...

Aktualności 2016-03-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Targi Frankfurt 2019
Targi Frankfurt 2019
Targi Frankfurt 2019 to obok wystaw w Paryżu i Genewie najważniejsza impreza tego typu na całym Starym Kontynencie i jedna z największych na świecie.

TARGI FRANKFURT TARGI FRANKFURT