mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Paliwa Statoil pod lupę

Paliwa Statoil pod lupę

Statoil w celu potwierdzenia jakości swoich paliw zleca ich kontrolę SGS

W celu obiektywnego potwierdzenia sprawnego działania wewnętrznego systemu kontroli, Statoil podjął współpracę z niezależną firmą SGS, która zajmuje się kontrolą i certyfikacją.

Badania na stacjach Statoil przeprowadzane są od maja. W ciągu sześciu miesięcy SGS przeprowadzi w sumie 300 niezapowiedzianych kontroli. Każda stacja skontrolowana zostanie co najmniej raz. Badania obejmują kontrolę jakości pięciu rodzajów paliw, a także kontrolę poprawności odmierzania paliwa przez dystrybutor.

Jak mówi Iwona Kędzierska, Kierownik ds. Paliw w Dziale Marketingu – „Takie badania pozwolą Statoil – jako jedynej sieci stacji na polskim rynku – uwiarygodnić komunikację na temat jakości paliw. Zależy nam na tym, aby nasi klienci mieli pewność, że paliwo, które otrzymują z pistoletu na naszych stacjach jest takiej jakości, jak paliwo z rafinerii, transport i magazynowanie nie wpływają negatywnie na tę jakość”.

Do końca roku klienci Statoil mogą zatem spodziewać się swego rodzaju widowisk: Inspektorzy SGS przyjeżdżają w oznakowanym samochodzie i uniformach. Stawiają samochód pod dowolnym dystrybutorem i ogradzają stanowisko pachołkami. Pobierają paliwo z dystrybutora do analizy laboratoryjnej, a nastepnie napełniają 20-litrową menzurkę w celu kontroli ilości wydawanego paliwa.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Szybkie ładowanie baterii coraz bliżej
Szybkie ładowanie baterii coraz bliżej
Trwają prace nad techniką ładowania o bardzo wysokiej mocy dla elektrycznych samochodów przyszłości.