mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Paliwa tanieją i będą tanieć

Paliwa tanieją i będą tanieć

Choć litr bezołowiowej 95 kosztuje ponad 5 złotych to już niebawem sytuacja się poprawi - rozpoczęła się obniżka cen paliw. Zarówno olej napędowy jak i benzyna tanieją i nadal będą tanieć.

Paliwa tanieją i będą tanieć
Aktualnie średnie ceny benzyny 95 oktanowej i oleju napędowego są sporo niższe niż przed rokiem o tej samej porze. "Kierowcy nie mogą w tym roku specjalnie narzekać. Ceny są obecnie sporo niższe niż w roku ubiegłym. Różnica wynosi ok. 50-60 groszy w zależności od gatunku paliwa" – przypomina Krzysztof Romaniuk, dyrektor ds. analiz rynku paliw w Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego.

Kilka dni temu średnia cena benzyny w Polsce osiągnęła pułap 5 zł za litr, ale w ciągu ostatniego tygodnia hurtowe ceny zmalały o 3,13%. Efekty powoli są zauważalne, a według prognoz ekspertów ten trend utrzyma się do końca roku.

"Druga połowa roku prawdopodobnie przyniesie dalsze obniżki, w związku z czym na koniec roku najprawdopodobniej ceny spadną o 15-17% w porównaniu do ubiegłego roku" – zapowiada Krzysztof Romaniuk. – "Pod warunkiem że nic spektakularnego na świecie się nie wydarzy. A przypomnijmy, że w 2014 roku wartość paliw również była sporo niższa niż podczas poprzednich dwunastu miesięcy".

Podobne wiadomości:

Będą podwyżki cen paliw

Będą podwyżki cen paliw

Finanse i prawo 2016-02-10

Gdzie w wakacje tankować taniej

auto motor i sport 2015-06-30

Przy różnicach sięgających 71 gr na litrze paliwa możesz zaoszczędzić nawet 35 złotych na jednym tankowaniu! To jest kilkaset złotych w kieszeni rocznie. Zobacz mapę cen paliw w Polsce.

Komentuj:

~kierowca 2015-07-30

Przepraszam , ale w Polsce nie ma rządu. Prawo układa kilku cwaniaków w Ministerstwie infrastruktury i podsuwają p-osłom do przegłosowania. Jesteśmy niewolnikami tego dochodowego biznesu karno-mandatowego . Kto widział by mandaty wystawiać wg. średniej płacy. Średnia składa się z pensji prezesów po 50 tyś i żebraków pracujących za 1200 zł. Każdy z nich dostanie mandat za 1500 zł . To istne szaleństwo i państwo dla bogaczy. Biednemu wiatr w oczy, a w Polsce wichura lub tajfun. Już jesteśmy najbardziej karanym narodem w europie w stosunku do zarobków , a teraz rozpocznie się horror. po mandacie trzeba będzie ogłosić bankructwo rodziny. A przy tysiącach pułapek na polskich drogach , wyłudzaniu mandatów przez mundurowych by poprawić dochodowość tej instytucji każdy z nas jest narażony na opresyjność tego zawszonego Państwa. Rozliczenie tego tałatajstwa przy wyborach niewiele pomoże , bo prawdziwe zło czai się w niewybieralnych służbach w ministerstwach z dożywotnimi pensjami po 20 tys zl. Na to idą nasze pieniądze. POSŁOWIE POCZYTAJCIE SOBIE TO RÓWNIEŻ, A PRZEDE WSZYSTKIM DZIĘKI WAM MAMY W POLSCE SYTUACJĘ ŻE POŁOWA LUDZI CHCE WYJECHAĆ Z TEGO PADOŁU NIESZCZĘŚCIA

~TheSlaw 2015-07-30

Jest taka kraj w Europa gdzie nie działają żadne prawa ekonomii. Rząd wypowiedział kierowcom wojnę. O przepisach w ruchu drogowym napisano już wystarczająco dużo. Ale ceny paliw to temat rzeka. Na całym świecie ceny surowca w dół a u nas paliwa w górę. Upatruję to w tym, że politycy nałożyli kontrybucję na producentów i hurtowników aby mieć środki na własne zachciewanki. Ceny paliw w zachodniopomorskim najwyższe w kraju (bo dostęp do morza i trzeba łupić kierowców-turystów) a sąsiednie wielkopolskie ma ceny, od 10 do 15 groszy na litrze etyliny, niższe. Zresztą w dolnośląskim są również niższe mimo pięknych Karkonoszy. Mniej pazerni?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policyjna akcja
Policyjna akcja "Smog"
Policja zapowiada na jutro ogólnopolską akcję kontroli emisji spalin w samochodach. Wzmożonych patroli spodziewać się trzeba od rana do wieczora.