mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Passat kombi najpopularniejszy w niemieckich firmach

Passat kombi najpopularniejszy w niemieckich firmach

Jak wynika z badań niemieckiego rynku flotowego, Volkswagen Passat Variant (kombi) jest najczęściej kupowanym autem firmowym.

Passat kombi najpopularniejszy w niemieckich firmach

Badania przeprowadził instytut badań rynkowych Dataforce, który od ponad dziesięciu lat zajmuje się badaniem i analizą rynków flotowych w Niemczech i Europie.

Wyniki czołowej dziesiątki są jeszcze bardziej zadowalające dla grupy Volkswagena. W sumie znalazło się w niej aż sześć modeli koncernu. Za Passatem kombi uplasowały się Audi A4 Avant (kombi), Golf Variant oraz nowy Golf. Na szóstej pozycji znalazł się VW Touran, a na dziewiątej Audi A6 Avant.

W pierwszym półroczu tego roku Passaty kombi stanowiły blisko 10% wszystkich nowo zarejestrowanych aut flotowych w Niemczech. Łącznie koncern VW posiada 42% udziału w tym segmencie niemieckiego rynku.

Największym zainteresowaniem cieszyły się oczywiście oszczędniejsze modele z silnikami diesla. W przypadku Passata Variant aż 80% stanowiły właśnie wysokoprężne jednostki. Ponad 1/3 wszystkich wersji stanowiły te z silnikiem 1,9 TDI o mocy 130 KM, a 25% z silnikiem 1,9 TDI o mocy 100 KM.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota Corolla Sedan - premiera
Toyota Corolla Sedan - premiera
Toyota Corolla w wersji sedan dołącza do pokazanych niedawno hatchbacka i kombi Touring Sports. Po raz pierwszy sedan będzie dostępny jako hybryda.