mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pauza w produkcji silników

Pauza w produkcji silników

Między 7 a 11 lutego BMW wstrzyma produkcję w swoim zakładzie w Dingolfing, w południowych Niemczech. Podobne problemy przeżywało ostatnio Audi i Mercedes.

Wszystko z winy złej jakości komponentów montowanych w silnikach. Według informacji, jakie podał w piątek serwis Automotive News winę ponoszą wadliwe systemy zasilania paliwem do silników diesla. W przypadku BMW system wtrysku ropy w najgorszym przypadku mógłby nawet spowodować trwałe zatrzymanie pracy jednostki. Dotyczy to aut serii 5 i 7 z 6-cylindrowymi dieslami, których produkcja łącznie z serią 6 wynosi około 1200 sztuk na dzień.

Podobne problemy dotknęły ostatnio Audi. Producent aut segmentu premium w grupie Volkswagen narzekał na zawodny osprzęt pochodzący z firmy Bosch. Firma stwierdziła jednak, że kłopoty z tymi elementami nie dotyczyły jej głównych silników - 4-cylindrowych diesli w różnych wariantach - i nie spowodowały zaburzeń w charmonogramie produkcji.

Na samej górze tej listy znajduje się Mercedes. Niemiecki top-producent również przeżywał kłopoty z jakością części od firmy Robert Bosch. Część aut - podobnie jak w przypadku BMW - została już dostarczona do klientów. Teraz najważniejsze dla producentów jest określenie, czy i jak szybko niezbędna jest akcja serwisowa lub wymiana elementów podczas rutynowych kontroli.

Jednocześnie, jak wynika z raportu niemieckiej agencji ds. motoryzacji KBA, w zeszłym roku zanotowano 41-procentowy wzrost liczby oficjalnych wezwań do poddania aut naprawie. W sumie producenci ogłosili 137 takich szeroko zakrojonych akcji.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
15 lat dwusprzęgłowych skrzyń biegów DSG
15 lat dwusprzęgłowych skrzyń biegów DSG
Równo 15 lat temu Volkswagen zaprezentował pierwszą wielkoseryjną dwusprzęgłową skrzynię biegów DSG.