mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Paweł i Tomasz Dytko zajęli drugie miejsce w klasyfikacji grupy N

Paweł i Tomasz Dytko zajęli drugie miejsce w klasyfikacji grupy N

Nici z tytułu

Paweł i Tomasz Dytko zajęli drugie miejsce w klasyfikacji grupy N i trzecie w klasyfikacji generalnej w zakończonym Rajdzie Karkonoskim – ósmej eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Pierwszy etap rajdu załoga ukończyła na trzeciej pozycji w klasyfikacji grupy N i czwartej w klasyfikacji generalnej. Spora strata do konkurencji (55 sekund do Zbyszka Gabrysia i 12 sekund do Michała Sołowowa) spowodowana była problemami technicznymi. Na pierwszym odcinku trzeciego przejazdu w przewodzie łączącym intercooler z turbiną pojawiła się kilkucentymetrowa dziura. Z każdym kilometrem rajdu znacznie się powiększała powodując ogromny spadek mocy.

„Do drugiego etapu wystartowaliśmy z nastawieniem na odrabianie straty. Niestety, nie trafiliśmy z oponami. Dwa długie odcinki pierwszej pętli były suche, co spowodowało kolejną stratę. Na drugiej pętli ubraliśmy już slicki i zaczęliśmy odrabiać. Wygraliśmy wszystkie 3 odcinki pętli, ale zaległości z pierwszego dnia nie udało się odrobić. Musieliśmy się zadowolić drugą pozycją w grupie N i trzecią w klasyfikacji generalnej. Taki wynik dał nam tytuł Vice Mistrzów Polski w grupie N” – Paweł Dytko.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Renault Winter Edition w Polsce
Renault Winter Edition w Polsce
Renault wprowadziło specjalną, bogato wyposażoną serię Winter Edition dla wybranych modeli osobowych z rocznika 2018.