mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Peugeot 206 SW

Peugeot 206 SW

Małe auto o dynamicznym wyglądzie i dużej funkcjonalności

Peugeot 206 w wersji hatchback odniósł duży rynkowy sukces. Teraz ten lubiany, pełen wdzięku model chciałby zachwycić nową wersją, w której wydłużono przestrzeń ładunkową w bagażniku. 206 SW, które wkracza powoli na polski rynek, zaskakuje nietypowym połączeniem niewielkich wymiarów ze sportowym charakterem oraz funkcjonalnością kombi.

Wygląd przedniej części 206SW nie różni się od hatchbacka, zmodyfikowano jednak tył i dach auta.

Podkreślający dynamiczność samochodu tylny zderzak pełni podwójną funkję: ochrony nadwozia i dostępu do bagażnika. W dolnej jego części, podobnie jak w hatchbacku, umieszczono światło przeciwmgielne, natomiast część górna w kolorze czarnym ziarnistym umożliwia wsunięcie bagaży bez ryzyka porysowania lakieru. W górnej części tylnej klapy, na czarnym, błyszczącym spojlerze znajdują się trzecie światło stop i dysza spryskiwacza tylnej szyby. Dynamiczny charakter 206 SW podkreślają tylne światła w kształcie „bumerangu”.

Ciekawym, zwiększającym praktyczność pojazdu rozwiązaniem jest niezależna tylna szyba. Można ją odblokować za pomocą przycisku i otworzyć niezależnie od klapy bagażnika, co ułatwia dostęp do bagażnika w ciasnym miejscu.

Zarys 206 SW został optycznie wydłużony poprzez listwy boczne, a także dzięki zamontowaniu relingów dachowych, bez środkowego odcinka poziomego na dachu.

Przestrzeń ładunkowa zwiększyła się o 68l w stosunku do hatchbacka i przy zamontowanej klapie tylnej i oparciach foteli maksymalnie wysuniętych 313l, jeśli liczyć przestrzeń aż po dach to wartość ta wzrośnie do 480l.

W celu zwiększenia bezpieczeństwa użytkowania przestrzeni bagażowej opracowano bardzo wytrzymałą siatkę do mocowania wysokich przedmiotów. Zmienna długość tej siatki pozwala na jej zamocowanie za przednimi bądź tylnymi siedzeniami za pomocą zainstalowanych zaczepów.

To małe kombi ma zainteresować przede wszystkim młodych klientów, którzy oprócz sportowej sylwetki oczekują również dużej funkcjonalności i przystępnej ceny.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
W Tychach rusza produkcja silnika Grupy PSA
W Tychach rusza produkcja silnika Grupy PSA
Groupa PSA rozpoczyna w fabryce w Tychach produkcję trzycylindrowego silnika benzynowego Turbo PureTech.