mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Peugeot powraca do Dakaru! [aktualizacja]

Peugeot powraca do Dakaru! [aktualizacja]

Teraz juz oficjalnie możemy ogłosić, że Peugeot Sport powraca do Rajdu Dakar! Francuski zespół już w pocie czoła pracuje nad samochodem rajdowym. Kto za kierownicą?

Peugeot powraca do Dakaru! [aktualizacja]

Peugeot swój ślad w Rajdzie Dakar zostawił bardzo znaczący. W 1987 roku po raz pierwszy Francuzi wygrali Dakar. Później zwycięstwa przyszły w 1988, 1989 i 1990 roku. Raz dla Peugeota tytuł wywalczył Juha Kankkunen i trzykrotnie w morderczym rajdzie tryumfował Ari Vatanen.

Teraz Peugeot z ambitnym planem wróci na trasy morderczego Dakaru. Zapewne Francuzi, będą chcieli powtórzyć sukcesy ekipy pracującej przy rajdowym Peugeocie 405. Projekt ten na pewno jest bardzo poważny, bo pojawiały się plotki, że Peugeot Sport prowadził rozmowy z Stephanem Peterhanselem. Ten jednak zdecydował się na pozostanie w fabrycznym teamie X-Raid MINI.

Peugeot w powrocie wspierany jest przez markę Red Bull, wiec tu szansa, że ten sponsor przyciągnie konkurencyjnego kierowcę. Być może będzie to sam Carlos Sainz, który podobno podpisał kontrakt z Peugeotem Sport na trzy lata. Kto oprócz niego? Hiszpańskie media nie tak dawno mówiły, że pod uwagę brany jest również Giniel De Villiers. Sebastien Loeb? Również jest na to szansa, gdyż król rajdów płaskich w tym roku startować będzie w WTCC, ale seria ta nie krzyżuje swojego kalendarza z Dakarem.

Na razie jednak oprócz oficjalnej informacji Peugeot udostępnił film zapowiadający powrót. Jeszcze dziś pojawi się oficjalny komunikat w sprawie powrotu Peugeota do Dakaru.[aktualizacja]
Peugeot przedstawił szczegóły dotyczące swojego powrotu do Rajdu Dakar. Pierwszą ważną informacją jest samochód, którym Peugeot Sport zamierza rywalizować w Dakarze. Spadkobiercą  zwycięskich 205 T16 Grand Raid i 405 T16 Grand Raid będzie nowy 2008 DKR.„2008 to bardzo wizerunkowy model na wszystkich kontynentach. To najnowszy z naszych crossoverów, odnoszący sukcesy handlowe w Europie. W 2015 będzie wprowadzony do sprzedaży w Chinach i Ameryce Łacińskiej. Wybór 2008 DKR po prostu się narzucał” - skomentował wybór auta Maxime Picat, dyrektor generalny Peugeota.


 
Drugi istotny element układanki to kierowcy. Francuzom udało się zatrudnić zawodników z najwyższej półki. Oto barwy Peugeot Total w Dakarze reprezentować będą Carlos Sainz i Cyril Despres. Ten pierwszy to żywa legenda rajdów płaski i zwycięzca Dakaru z 2010 roku. Despres morderczy rajd wygrywał pięciokrotnie jako motocyklista. Dla niego przejście do Peugeota oznacza również debiut w Dakarze w kategorii samochodów.Peugeot widać, po doborze kierowców, że do zmagań w Dakarze powraca z ambitnym celem wygrania go po raz kolejny. Zadanie nie będzie łatwe zwłaszcza w pierwszym sezonie, ale francuski zespół będzie mocną konkurencją dla fabrycznego teamu MINI. Dakar jest nieprzewidywalny i to bardziej MINi ma się czego obawiać, niż Peugeot.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Peugeot
Tematy w artykule: Peugeot Rajd Dakar Dakar Series rajdy cross country

Podobne wiadomości:

Pickup od grupy PSA

Pickup od grupy PSA

Aktualności 2016-05-02

Peugeot 308 - akcja serwisowa

Peugeot 308 - akcja serwisowa

Aktualności 2016-12-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Opłaty na niemieckich autostradach – znamy datę
Opłaty na niemieckich autostradach – znamy datę
Niemcy wprowadzają opłaty za przejazd autostradami. Pierwsze winiety kupić trzeba będzie za niecałe dwa lata.