mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Peugeot w trosce o środowisko

Peugeot w trosce o środowisko

11 października została podpisana umowa ramowa z firmą Chimirec-Septos dotycząca zbiórki, selekcji i przetwarzania odpadów przemysłowych wytwarzanych w sieci Peugeot Polska.

Oczywiście Peugeot jest zaangażowany w sprawy ochrony środowiska naturalnego nie od dziś, czego przykładem jest znany wszystkim filtr cząstek stałych (FAP) instalowany w silnikach typu Hdi, który ogranicza wydzielanie sadzy. Peugeot aktywnie działa również w dziedzinie produkcji samochodów elektrycznych jak i badań prowadzonych w poszukiwaniu paliw alternatywnych. Bardzo konkretnym przykładem walki o czystość środowiska jest wprowadzony we Francji w 1997 roku program SECOIA czyli Serwis i Ekologia  w Przemyśle Samochodowym, rozwinięty w 2000 roku poprzez Relais Vert Auto Peugeot zajmujący się zużytymi częściami, olejami itp.

Peugeot Polska wprowadził program "Peugeot Eko Serwis", obejmujący Autoryzowane Serwisy Peugeot na terenie całej Polski, w ramach rozszerzania proekologicznej działalności marki.
 
Umowa podpisana z Chimirec-Septos dotyczy:
· dostarczania odpowiednich pojemników potrzebnych do segregacji i magazynowania odpadów, m.in. beczki, torby, zbiorniki oznakowane przez logo Peugeot;
· odbierania z serwisów sieci Peugeot Polska odpadów przemysłowych i przewożenia ich do miejsc utylizacji;
· dodatkowej identyfikacji obiektów wraz z informacją  wskazującą sieć Peugeot jako wrażliwą na ochronę środowiska.

Jak tłumaczy Peugeot, nie chodzi tylko o to, by produkować i sprzedawać coraz piękniejsze samochody, ale także o to, by opracować metody produkcji i organizacji, które szanują i chronią bogactwo nas wszystkich – czyste środowisko.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota GR Supra - premiera
Toyota GR Supra - premiera
Toyota GR Supra zadebiutowała na salonie samochodowym w Detroit.