mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Peugeot wspiera kolejną szkołę

Peugeot wspiera kolejną szkołę

Otwarcie klasy patronackiej Peugeot w Zespole Szkół Samochodowych w Szczecinie.

Peugeot wspiera kolejną szkołę
Po Kluczborku, w którym klasa patronacka powstała we wrześniu ubiegłego roku, tym razem Dyrektor Serwisu i Części Zamiennych, Tadeusz Mączyński, przekazał samochód Peugeot 407 pracowni Zespołu Szkół Samochodowych w Szczecinie. Lokalną opiekę nad klasą obejmie autoryzowany koncesjoner Peugeot - firma Drewnikowski.

Jest to już ósma inicjatywa Peugeot Polska, która wraz z siecią swych koncesjonerów od ponad 10 lat otacza opieką szkoły samochodowe, tworząc w nich klasy patronackie.

W ramach współpracy Peugeot Polska przekazuje pracowniom samochodowym dydaktyczne modele samochodów Peugeot oraz podzespoły i części zamienne: silniki, skrzynie biegów, osprzęt elektryczny itp.

Uczniowie klas patronackich mają możliwość odbywania praktyk w serwisach Peugeot na terenie Polski, a na początku każdego roku szkolnego otrzymują od Peugeot Polska broszury szkoleniowe oraz odzież roboczą niezbędną do odbycia praktyki. Ponadto mają możliwość nauki języka francuskiego, co w szkołach technicznych wciąż jest rzadkością.

Uczniowie maturalnej klasy patronackiej uczestniczą w specjalnie dla nich przygotowanych szkoleniach w Centrum Szkolenia Peugeot Polska. Cykl szkoleń kończy się uzyskaniem Certyfikatu Technika Dyplomowanego Peugeot, który stanowi bardzo ważny element na starcie kariery zawodowej młodych adeptów mechaniki samochodowej. Ponadto na zakończenie roku szkolnego uczniowie klas patronackich otrzymują nagrody rzeczowe za dobre osiągnięcia w nauce.

W ramach programu wsparcia edukacji zawodowej organizowane były także wymiany międzyszkolne - grupy uczniów z klas patronackich wyjeżdżały do Francji, gdzie między innymi miały możliwość zwiedzać fabryki Peugeot, odbywać praktyki w serwisach Peugeot oraz poznawać uroki regionu Alzacji.

Z kolei francuscy uczniowie, przybyli do Polski na zaproszenie polskiej szkoły, poza praktyką w serwisie Peugeot uczestniczyli także w zajęciach szkolnych z przedmiotów zawodowych oraz zwiedzali Warszawę.

Dzięki powstaniu klas Peugeot, uczniowie mają możliwość zapoznania się z najnowszymi technologiami w motoryzacji. Przedtem wyposażenie pracowni samochodowych bazowało głównie na podzespołach Fiata 125/126, czyli na technologii z lat siedemdziesiątych.

Do tej pory utworzono klasy patronackie Peugeot w 7 miastach Polski: Poznaniu, Warszawie, Radomiu, Nowym Sączu, Łodzi, Sosnowcu i Kluczborku.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Peugeot
Tematy w artykule: Peugeot 407 klasa patronacka

Podobne wiadomości:

Peugeot 3008 wygrywa COTY 2017!

Peugeot 3008 wygrywa COTY 2017!

Aktualności 2017-03-06

Peugeot 3008 - znamy ceny w Polsce

Peugeot 3008 - znamy ceny w Polsce

Aktualności 2016-10-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wyposażenie nowoczesnych aut z długą historią
Wyposażenie nowoczesnych aut z długą historią
Klimatyzacja, poduszki powietrzne, nawigacja czy tempomat - dzisiaj takie rozwiązania to standard. Choć mogłoby się wydawać, że są świeżymi wynalazkami, to ich historia jest znacznie dłuższa.

DS 3 CROSSBACK DS 3 CROSSBACK