mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pierwsza Polka w Kalendarzu Pirelli

Pierwsza Polka w Kalendarzu Pirelli

Na kartach najnowszej, trzydziestej szóstej już edycji chyba najsłynniejszego na świecie kalendarza - Kalendarza Pirelli - po raz pierwszy w historii pojawi się Polka - Małgorzata Bela. Premiera kalendarza już za miesiąc.

Pierwsza Polka w Kalendarzu Pirelli

Kalendarz Pirelli to nie jest zwykły kalendarz. To prestiżowe wydawnictwo, które od narodzin w 1964 roku, jest dziełem najlepszych na świecie fotografów, który w różnych, często egzotycznych miejscach uwieczniali najpiękniejsze kobiety na świecie. Co roku utrzymywany jest w innej stylistyce i co roku wzbudza wielkie emocje na całym świecie na długo przed jego wydrukowaniem.

Wyjątkowość Kalendarza Pirelli potwierdza także fakt, iż nie trafia on do publicznej sprzedaży. Wydawanych jest zaledwie kilkanaście tysięcy jego egzemplarzy (w tym roku do Polski trafi zaledwie 150 sztuk), które otrzymują przede wszystkim przedstawiciele świata sztuki, choć pierwszy egzemplarz przekazywany jest na ręce królowej Anglii.

Scenerią do zdjęć Kalendarza Pirelli 2009 była dzika przyroda delty rzeki Okawango i Pustynia Kalahari w Botswanie. Tematyką obrazów zaś jest nadmierna eksploatacja naturalnych zasobów kontynentu afrykańskiego. Fotograf chciał pokazać nadużycia, jakich dopuszczono się na przyrodzie tego kontynentu. Modelki pozowały w otoczeniu słoni, bagien i egzotycznej roślinności. Kobiety ubrane były w stroje od Johna Galliano i Azzedine Alaia, które raczej rozbierały niż zakrywały ich ciała.

Autorem zdjęć do przyszłorocznej edycji kalendarza jest ceniony na świecie amerykański fotograf, 71-letni Peter Beard. Interesujący się fotografią od najmłodszych lat Beard międzynarodową sławę zyskał m.in. dzięki współpracy z Andy Warholem, Jacqueline Onassis i Mickiem Jaggerem, a także licznym zdjęciom ukazującym życie na Czarnym Lądzie.

Do współpracy przy najnowszym wydaniu kalendarza zaproszono siedem modelek. Poza Polką w przyszłorocznym kalendarzu będzie można zobaczyć również Darię Werbowy, Emanuelę de Paula, Isabeli Fontana, Larę Stone, Mariacarlę Boscono oraz Rianne Ten Haken.

Pierwszą Polką, która pojawi się na stronach Kalendarza Pirelli jest Małgorzata Bela. Urodzona w 1977 roku krakowianka karierę modelki rozpoczęła w wieku 21 lat. Po przenosinach do Nowego Jorku wzięła udział w kampaniach reklamowych najbardziej znanych marek oraz zagościła na okładkach wielu prestiżowanych magazynów traktujących o modzie.

Premiera Kalendarza Pirelli 2009, który już teraz rozpala zmysły wielu osób, odbędzie się 20 listopada w Berlinie.


Podobne wiadomości:

Pirelli dostarczy opony do WRC

Pirelli dostarczy opony do WRC

Aktualności 2007-03-08

Kalendarz Pirelli 2008 już w listopadzie

Kalendarz Pirelli 2008 już w listopadzie

Aktualności 2007-10-04

Komentuj:

~mk501 2008-10-28

dziewczyna ładna, nie ma co narzekać, tylko czemu na drugiej fotce drzewo wyrasta jej z głowy. A tak wogóle to Polacy zamiast popierać sukces swoich rodaków to ich gnoją! Wstyd!!! mk.

~boci 2008-10-26

o matko jedyna jaka poczwara, co to za wiedźma? Już nic ładniejszego w tym kraju nie ma?

~lobuzbodzio 2008-10-23

Ale wy barany jesteście, to nie jest jakiś pornol czy kalendarzyk. Kalendarz PIrelli dużo osób chciało by mieć. Nie rozumiecie pewnych kwestii. Ladacznica dla mnie to jest ta co się sprzedaje albo puszcza. To jest wyróżnienie pozować w tym kalendarzu, a wy pewnie nie znacie nawet historii tego kalendarza.

~facet 2008-10-23

Leee niema sie czym chwalic, na ulicach setki ladniejszych chodzi :P

~Do franza 2008-10-21

Na szczęście ty masz :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Premiery Volkswagena na targach w Kolonii
Premiery Volkswagena na targach w Kolonii
Podczas Europejskich Targów Taksówkarskich w Kolonii Volkswagen Samochody Użytkowe przedstawił trzy modele przeznaczone do komercyjnego przewozu osób. Oczywiście w charakterystycznym „budyniowym” kolorze.