mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pierwsze Infiniti z silnikiem Diesla

Pierwsze Infiniti z silnikiem Diesla

Pojawienie się nowego, trzylitrowego silnika Diesla V6 rozpoczyna drugą fazę ekspansji Infiniti na europejski rynek samochodów luksusowych.

Pierwsze Infiniti z silnikiem Diesla
Pierwszy w dwudziestoletniej historii marki silnik Diesla został opracowany tak, aby jego cechy odpowiadały filozofii Infiniti. Początkowo będzie on dostępny w crossoverach EX i FX, później również w luksusowym sedanie klasy performance – Infiniti M. Dziś gama Infiniti składa się z pięciu linii modelowych: sedana, coupé i kabrioletu G37 oraz samochodów serii EX i FX. Szósty model – linia Infiniti M - zadebiutuje jeszcze w 2010 roku. I także pod jego maską, oprócz silników benzynowych, będzie mogła pracować nowa trzylitrowa jednostka Diesla.


"Sukces sprzedaży Infiniti w Europie, przypadający na okres finansowej niepewności dowodzi, że samochody te przypadły do gustu wymagającym klientom" – powiedział Jim Wright, Wiceprezes Infiniti Europe. "Od początku jednak wiedzieliśmy, że absolutną koniecznością dla Infiniti jest oferowanie kompletnej gamy potężnych silników Diesla. Zwłaszcza w segmencie SUV-ów klasy premium, w którym modele z takimi jednostkami napędowymi stanowią znaczącą część sprzedaży."

Nowy silnik, współpracując ze standardową siedmiobiegową przekładnią automatyczną, generuje moc 175 kW (238 KM) oraz duży moment obrotowy - 550 Nm. Dzięki temu rozpędza on Infiniti EX30d do prędkości 100 km/h w 7,9 sekundy, zaś FX30d – w 8,3 sekundy. Jednak najbardziej odczuwalną zaletą samochodów Infiniti z silnikiem Diesla będzie przyspieszanie podczas wyprzedzania.

Chociaż rozważano skonstruowanie diesla w układzie V8, to jednak już na wczesnym etapie prac zdecydowano, że to V6 będzie idealnym rozwiązaniem, zapewniającym optymalną równowagę między osiągami, kulturą pracy, a potencjałem sprzedaży trzech marek Aliansu [Infiniti–Nissan–Renault].

Podobne wiadomości:

Więcej koni w Mustangu GT

auto motor i sport 0000-00-00

V8 pod maską 911 od RUF-a

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~ja72 2010-02-25

dobre posuniecie, troche pozno ale w koncu

~zen 2010-02-23

to teraz wiem jaki jest nowy silnik w nowym Patrolu

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ile wspólnego ma hybryda z samochodem elektrycznym?
Ile wspólnego ma hybryda z samochodem elektrycznym?
Pojawienie się pierwszych hybryd spowodowało stopniowy powrót napędu elektrycznego, który jest przecież tak stary, jak motoryzacja.