mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pierwsze dni działania systemu "Pojazd"

Pierwsze dni działania systemu "Pojazd"

Ministerstwo Infrastruktury poinformowało, że wdrożenie systemu rejestracji "Pojazd" we wszystkich organach rejestrujących nastąpiło zgodnie z planowanym terminem 1 października 2004 r.

System "Pojazd" został wdrożony w 397 lokalizacjach w skali kraju (wszystkie starostwa powiatowe i Warszawa w 19 lokalizacjach – dzielnice). Zainstalowano 2800 stanowisk komputerowych wykorzystywanych do rejestracji pojazdów. Przeprowadzono przeniesienie danych ze starych systemów informatycznych do nowego systemu. Z powodzeniem przeniesiono dane o 14.529.923 pojazdach, uzyskując 91 % skuteczności.

Jednak, jak podają media, wprowadzenie nowego systemu pociągnęło za sobą liczne utrudnienia przy rejestracji pojazdów. W większości urzędów czas oczekiwania w kolejkach jeszcze się wydłużył. Dodatkowo pracownicy często napotykają na różne trudności podczas pracy, co powoduje większe zniecierpliwienie oczekujących.

System pracuje we wszystkich organach rejestrujących pojazdy. Do dnia 6 października br. organy rejestrujące korzystając z systemu, w procedurach związanych z rejestracją pojazdu, zamówiły ok. 258.000 dowodów rejestracyjnych. Jak dotychczas największą ilość zamówień na dowód rejestracyjny złożyły urzędy w Łodzi 4000 szt., Poznaniu 2500 szt., Wrocławiu 2000 szt., Nowym Sączu. 3200 szt.

Największą efektywność pracy w systemie uzyskały urzędy w Sępólnie Krajeńskim średnio 30 spraw załatwionych na jednym stanowisku w ciągu dnia, podobny wynik uzyskują urzędy w Szamotułach i Nowym Mieście Lubawskim.

Wg ministerstwa jest grupa kilkunastu urzędów, które nie radzą sobie z obsługą nowego systemu, a liczba załatwianych spraw (np. tylko jedna dziennie) znacznie odbiega od liczby załatwianych spraw przez inne urzędy. Dotyczy to urzędów które decyzję o wdrożeniu systemu odciągały do ostatecznego terminu lub miały problem z przeniesieniem danych. Najprawdopodobniej jednodniowe szkolenia w zakresie obsługi aplikacji systemu okazały się w wielu wypadkach nie wystarczające.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen e-Crafter – polska premiera
Volkswagen e-Crafter – polska premiera
Podczas targów Fleet Market w Warszawie Volkswagen zaprezentował nowego e-Craftera – bezemisyjny samochód dostawczy z napędem elektrycznym.