mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pierwszy fotoradar na autostradzie A1 – będzie więcej

Pierwszy fotoradar na autostradzie A1 – będzie więcej

Kierowcy jadący autostradą A1 przecierają oczy ze zdumienia. Oto bowiem pojawił się tam niedawno… fotoradar. Został on ustawiony na węźle Sośnica, gdzie trasa A1 łączy się z autostradą A4.

Pierwszy fotoradar na autostradzie A1 – będzie więcej

Dotychczas polskie autostrady wolne były od tego typu urządzeń, a pomiarów prędkości dokonywały co najwyżej nieoznakowane radiowozy, czające się na tych kierowców, którym przepisowe 140 km/h nie wystarcza.

Okazuje się jednak, że na trasach szybkiego ruchu w naszym kraju poważnych wypadków przybywa. Powody są różne, ale jednym z nich – jak wskazuje policja – jest nadmierna prędkość.

Teraz, w ramach pewnego rodzaju testu, pojawił się pierwszy – i prawdopodobnie nie ostatni – fotoradar, który ma poskromić zapędy tych, którzy lubią przycisnąć.

Fotoradar znajduje się w miejscu, w którym dochodzi do wielu groźnych wypadków. Chodzi o węzeł Sośnica i zjazd z autostrady A1 na autostradę A4, od strony Knurowa. Urządzenie działa i robi zdjęcia. Sporo zdjęć.

Czas pokaże, czy takie rozwiązanie pozwoli uspokoić ruch w tym miejscu i obniżyć tragiczne statystyki. Jeśli tak – możemy się spodziewać wysypu fotoradarów w innych miejscach polskich autostrad.

Przy okazji uruchomienia wspomnianego fotoradaru pojawiają się plany wprowadzenia odcinkowych pomiarów prędkości na autostradach w Polsce. Pierwszy z nich miałby się pojawić na niemal 20 kilometrach autostrady A4 za Wrocławiem, w kierunku Niemiec. W tamtym miejscu nie ma pasa awaryjnego i w razie wypadku trasa jest paraliżowana na wiele godzin, a dojazd służb utrudniony.


Podobne wiadomości:

Remont nawierzchni autostrady A4 Katowice-Kraków

Remont nawierzchni autostrady A4...

Aktualności 2019-04-26

Opłaty na niemieckich autostradach – znamy datę

Opłaty na niemieckich autostradach – znamy...

Aktualności 2019-01-04

Komentuj:

~kompan 2018-07-24

Chora akcja, chcą zarobić, a w takim miejscu z pewnością im się uda. Ja im nie zapłacę, po coś mam yanosika.

~Zofia 2018-07-23

Witam,nnw piątek jechałam A1 i zjeżdżałam tam ... i błysło ...nJechałam 105-110km na godzinę ... okazało się, że jest tam ograniczenie na 50km :(nnpytanie kluczowe jest takie ... czy zabiorą mi prawo jazdy za przekroczenie poza terenem zabudowanym ?nnmartwię się, że stracę prawo jazdy ...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota zapowiada rewolucję w bateriach
Toyota zapowiada rewolucję w bateriach
Toyota zapowiada nadejście elektrycznych modeli marki, ale przede wszystkim debiut akumulatora ze stałym elektrolitem, o większej pojemności niż dotychczas.