mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pierwszy fotoradar na autostradzie A1 – będzie więcej

Pierwszy fotoradar na autostradzie A1 – będzie więcej

Kierowcy jadący autostradą A1 przecierają oczy ze zdumienia. Oto bowiem pojawił się tam niedawno… fotoradar. Został on ustawiony na węźle Sośnica, gdzie trasa A1 łączy się z autostradą A4.

Pierwszy fotoradar na autostradzie A1 – będzie więcej

Dotychczas polskie autostrady wolne były od tego typu urządzeń, a pomiarów prędkości dokonywały co najwyżej nieoznakowane radiowozy, czające się na tych kierowców, którym przepisowe 140 km/h nie wystarcza.

Okazuje się jednak, że na trasach szybkiego ruchu w naszym kraju poważnych wypadków przybywa. Powody są różne, ale jednym z nich – jak wskazuje policja – jest nadmierna prędkość.

Teraz, w ramach pewnego rodzaju testu, pojawił się pierwszy – i prawdopodobnie nie ostatni – fotoradar, który ma poskromić zapędy tych, którzy lubią przycisnąć.

Fotoradar znajduje się w miejscu, w którym dochodzi do wielu groźnych wypadków. Chodzi o węzeł Sośnica i zjazd z autostrady A1 na autostradę A4, od strony Knurowa. Urządzenie działa i robi zdjęcia. Sporo zdjęć.

Czas pokaże, czy takie rozwiązanie pozwoli uspokoić ruch w tym miejscu i obniżyć tragiczne statystyki. Jeśli tak – możemy się spodziewać wysypu fotoradarów w innych miejscach polskich autostrad.

Przy okazji uruchomienia wspomnianego fotoradaru pojawiają się plany wprowadzenia odcinkowych pomiarów prędkości na autostradach w Polsce. Pierwszy z nich miałby się pojawić na niemal 20 kilometrach autostrady A4 za Wrocławiem, w kierunku Niemiec. W tamtym miejscu nie ma pasa awaryjnego i w razie wypadku trasa jest paraliżowana na wiele godzin, a dojazd służb utrudniony.


Podobne wiadomości:

Remont nawierzchni autostrady A4 Katowice-Kraków

Remont nawierzchni autostrady A4...

Aktualności 2019-04-26

Autostrada A1 zostanie dokończona

Autostrada A1 zostanie dokończona

Aktualności 2018-12-21

Komentuj:

~kompan 2018-07-24

Chora akcja, chcą zarobić, a w takim miejscu z pewnością im się uda. Ja im nie zapłacę, po coś mam yanosika.

~Zofia 2018-07-23

Witam,nnw piątek jechałam A1 i zjeżdżałam tam ... i błysło ...nJechałam 105-110km na godzinę ... okazało się, że jest tam ograniczenie na 50km :(nnpytanie kluczowe jest takie ... czy zabiorą mi prawo jazdy za przekroczenie poza terenem zabudowanym ?nnmartwię się, że stracę prawo jazdy ...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Elektryczny VW ID.3 komunikuje się światłami
Elektryczny VW ID.3 komunikuje się światłami
Innowacyjne światła nie tylko wspomagają obsługę auta, ale też sprawiają, że komunikacja z ID.3 jest bardziej osobista i emocjonalna.