mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pierwszy milion kaliskiego Volvo

Pierwszy milion kaliskiego Volvo

1 milion kilometrów. Taką trasę przebyło Volvo B10BLE użytkowane przez kaliskiego przewoźnika - Kaliskie Linie Autobusowe - w ciągu 8 lat eksploatacji.

To także pierwszy autobus miejski wyprodukowany we wrocławskiej fabryce Volvo, którego przebieg przekroczył 1 mln kilometrów.

Volvo B10BLE to niskowejściowy (niska podłoga w pierwszych i środkowych drzwiach) autobus miejski. Rekordowy egzemplarz użytkowany przez KLA to jednocześnie pierwszy autobus 12-metrowy wyprodukowany w fabryce Volvo we Wrocławiu. Jego dostawa miała miejsce w grudniu 1996 r., zatem na przejechanie 1 mln kilometrów potrzebował nieco ponad 8 lat. Daje to średnią ok. 125 tys. km rocznie, znacznie więcej niż wynosi średni przebieg autobusów komunikacji miejskiej (ok. 80 000 km). Świadczy to o niezwykle efektywnym wykorzystaniu autobusu przez przewoźnika, a także o niezawodności autobusu i możliwości jego wykorzystywania praktycznie non-stop.

Potwierdza to Piotr Bewziuk, Kierownik ds. marketingu w KLA: "Autobus pracował codziennie przez wiele miesięcy, nawet w dniach obsługi technicznej. Przeprowadzono nawet miesięczną próbę maksymalnego wykorzystania autobusu. Okazało się, że jest możliwość, aby przy intensywnej eksploatacji przepracował ponad 700 godzin i przejechał ponad 16.000 kilometrów." Kaliskie Volvo B10BLE rocznie przewozi około 250 tys. osób.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wodór - paliwo przyszłości
Wodór - paliwo przyszłości
Wodór jako paliwo ma wiele zalet. W dobie elektryfikacji samochodów gaz ten może odegrać niebagatelną rolę.