1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Pierwszy milion na koncie car2go

Pierwszy milion na koncie car2go

Usługa krótkoterminowego wynajmu aut, zdaniem wielu ekspertów, ma przed sobą przyszłość, czego najlepszym potwierdzeniem są pierwsze efekty działalności usługi car2go - 12,5 tys. aut, 30 miast, 8 krajów i ponad milion zarejestrowanych członków.

Pierwszy milion na koncie car2go
Usługa krótkoterminowego wynajmu aut car2go, działająca od 2009 roku, a należąca do konceru Daimler, jest ofertą skierowaną do tych osób, które nie chcą poruszać się po centrach wielkich miast swoim samochodem, ale niekoniecznie też chcą korzystać z komunikacji publicznej.

W ciągu pięciu lat istnienia usługi car2go odbyto już ponad 32 miliony jazd, co oznacza, że co półtora sekundy ktoś na świecie wsiada do jednego z 12,5 tysiąca smartów. Oznacza to ok. 400.000 jazd w tygodniu. O dynamicznym rozwoju tej usługi najlepiej świadczy fakt, że w ciągu ostatniego roku ta liczba potroiła się.

W sumie użytkownicy programu pokonali już dystans 220.089.673 km, czyli odłegłość między Ziemią a Księżycem została już pokonana ok. 570 razy. Usługa car2go swoim zasięgiem terytorialnym obejmuje obszar 2.507 km2, czyli blisko 330 tys. boisk piłkarskich.

Co ciekawe, smarty jeżdżące w programie car2go nie służą wyłącznie do szybkiego przemieszczania się z miejsca na miejsce. 18 razy taki samochód posłużył nowożeńcom w dniu ślubu, a pięciokrotnie ciężarna kobieta jechała nim na porodówkę.

Jak działa usługa car2go
Aby móc skorzystać z krótkoterminowego wynajmu aut w ramach usługi car2go, należy zarejestrować się w programie, następnie za pomocą specjalnej aplikacji zlokalizować najbliższego smarta i otworzyć go przy użyciu otrzymanej wcześniej karty. Później można zostawić pojazd niemal w dowolnym miejscu. Opłata za wynajem naliczana jest minutowo, a użytkownik może odbyć zarówno 15-minutową przejażdżkę, jak i wypożyczyć samochód na kilka dni.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Smart
Tematy w artykule: Smart Daimler wynajem samochodow

Podobne wiadomości:

Zlot samochodów marki Smart - padł rekord!

Zlot samochodów marki Smart - padł rekord!

Aktualności 2016-08-30

Elektryczny Smart w Paryżu

Elektryczny Smart w Paryżu

Aktualności 2016-06-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Fiesta po face liftingu
Ford Fiesta po face liftingu
Ford Fiesta pojawił się w nowej, odświeżonej wersji. Jednocześnie debiutuje sportowa Fiesta ST. Oto, co się zmieniło.