1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Pierwszy po wojnie Polak pojedzie w 24h Le Mans

Pierwszy po wojnie Polak pojedzie w 24h Le Mans

W tegorocznej edycji legendarnego 24-godzinnego wyścigu Le Mans pojedzie pierwszy Polak w powojennej historii. Kuba Giermaziak, bo to o nim mowa, będzie jechał za kierownicą Ferrari 458 Italia GT2.

Pierwszy po wojnie Polak pojedzie w 24h Le Mans
To niewątpliwie ogromny sukces i wyróżnienie dla Kuby Giermaziaka. Polski kierowca reprezentowany przez Business Sport Solutions od lat udowadnia, że doskonale odnajduje się w rywalizacji długodystansowej. Starty w seriach ELMS, ALMS, USCC, a przede wszystkim sukcesy w 24 Hours of Zolder oraz Petit Le Mans zaowocowały zaproszeniem do udziału w najbardziej prestiżowym wyścigu długodystansowym na świecie.

- Konsekwentna realizacja kolejnych kroków Kuby w świecie motosportu spowodowała, iż ten młody kierowca stanie na linii startu najbardziej legendarnej imprezy na świecie. Cieszę się, że w wieku 24 lat nasz rodak weźmie udział w wyścigu, w którym startowali m.in. Colin McRae, Michael Schumacher, Mark Webber, Fernando Alonso, Paul Belmondo czy Paul Newman. 24h Le Mans to nie lada gratka dla fanów motosportu, ale również wyjątkowa promocja dla firm wspierających karierę Kuby - przyznał Damian Raciniewski, prezes Business Sport Solutions.

Start Kuby Giermaziaka w wyścigu to również przełomowy moment w historii polskiego motosportu. Będzie on pierwszym od ponad 80 lat Polakiem w tym prestiżowym wyścigu.

Kierowca nie ukrywa zadowolenia z otrzymanej szansy. - Start w 24h Le Mans to ogromne wyróżnienie. Od 2 lat toczyłem starania o udział w tym legendarnym wyścigu. Dla wielu kierowców już samo uczestnictwo w 24h Le Mans to marzenie. Ja będę miał szansę jego realizacji. Kuba Giermaziak zasiądzie za kierownicą ponad 465-konnego Ferrari 458 Italia GT2. Model ten wygrywał 24h Le Mans w latach 2012 i 2014 w klasie GT.

W ramach przygotowań Polak zamierza wystartować w jeszcze jednym wyścigu długodystansowym. Na początku maja odbędzie się 6-godzinny wyścig na torze Spa-Francorchamps serii WEC. Ponadto Kuba Giermaziak weźmie udział w treningach na torze Paul Ricard, a także oficjalnych testach tuż przed wyścigiem.

24h Le Mans to najbardziej prestiżowy wyścig długodystansowy na świecie. Pierwsza edycja odbyła się 23 maja 1923 roku. W tym roku w dniach 13-14 czerwca odbędzie się 83. edycja tego historycznego wyścigu, w której polscy kibice będą mogli śledzić zmagania swojego rodaka.
Tematy w artykule: Le Mans wyścig wyscigi Kuba Giermaziak

Podobne wiadomości:

Mazda 3 TCR. Nowa wyścigowa broń

Mazda 3 TCR. Nowa wyścigowa broń

Aktualności 2019-10-07

Volkswagen Motorsport kończy ze spalinowym ściganiem

Volkswagen Motorsport kończy ze spalinowym...

Aktualności 2019-12-30

Komentuj:

~lpr 2015-03-24

super Kuba brawo

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen Touareg R to hybryda plug-in. Znamy już cenę
Volkswagen Touareg R to hybryda plug-in. Znamy już cenę
Nowy Volkswagen Touareg R ma hybrydowy napęd o mocy 462 KM, napęd na cztery koła i może uciągnąć przyczepę o masie do 3,5 tony. Ile to wszystko kosztuje? Całkiem sporo.