1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Piłkarze Bayernu dostali nowe Audi. Tym razem elektryczne

Piłkarze Bayernu dostali nowe Audi. Tym razem elektryczne

Audi współpracuje z klubem Bayern Monachium i w ramach umowy piłkarze otrzymują regularnie służbowe samochody. Tym razem zamiast sportowych maszyn spalinowych są to elektryczne SUV-y.

Piłkarze Bayernu dostali nowe Audi. Tym razem elektryczne

Dzięki współpracy z Audi, FC Bayern Monachium jest pierwszym międzynarodowym klubem piłkarskim, który korzystać będzie od teraz z samochodów o napędzie elektrycznym. Gwiazdy drużyny - zwycięzcy Ligi Mistrzów, w tym również Robert Lewandowski, otrzymały nowe egzemplarze Audi e-tron. Koncern z Ingolstadt wybudował też i od razu uruchomił punkty ładowania tej elektrycznej floty przy terenach treningowych klubu na Säbener Strasse.

W styczniu tego roku, FC Bayern Monachium i Audi przedłużyły do 2029 r. swoją umowę o współpracy. Jej program obejmuje m.in. strategiczną kooperację w zakresie innowacyjnych koncepcji marketingowych i elektryfikacji. W sobotę uczyniono kolejny ważny krok na drodze realizacji tych zapisów.

Graczom Bayernu, w tym również Robertowi Lewandowskiemu, przekazano dziewiętnaście nowych Audi e-tron. Od tej chwili ponad połowa floty Audi w użytkowaniu klubu FC Bayern jest zelektryfikowana. To niepodważalny znak czasów, bo do tej pory piłkarze gustowali raczej w modelach serii RS, popularny był też model R8.

Z uwagi na pandemię koronawirusa, przekazanie pojazdów nie odbyło się tak jak zwykle na placu Audi Piazza w Ingolstadt. W latach poprzednich uroczystość przekazywania samochodów piłkarzom zawsze była wielkim wydarzeniem, szczególnie dla dzieci pracowników Audi, ponieważ to właśnie najmłodsi są często największymi fanami i motoryzacji i piłki nożnej w wydaniu klubu z Monachium.

Najlepszy strzelec Bayernu Robert Lewandowski, kapitan zespołu Manuel Neuer, trener Hansi Flick oraz reszta drużyny, odebrali swe nowe samochody w centrum Audi Experience na terenie Portu Lotniczego w Monachium. Natychmiast po krótkim zapoznaniu się z funkcjami cyfrowymi e-trona, zwycięzcy Ligi Mistrzów w swoich nowych modelach wzięli udział w zajęciach Audi Driving Experience.

"W czasie mojej gry w FC Bayern mogłem doświadczyć imponującego rozwoju technicznego naszego partnera – Audi” - podkreśla Manuel Neuer. „Moim pierwszym Audi, dziesięć lat temu, było Q7 TDI. Teraz prowadzę samochód elektryczny - to jest przyszłość.”

Audi partneruje najlepszemu niemieckiemu klubowi piłkarskiemu już od roku 2002, a od 2011 AUDI AG jest udziałowcem, FC Bayern Monachium AG.


Podobne wiadomości:

Nowy Hyundai Tucson debiutuje na polskim rynku

Nowy Hyundai Tucson debiutuje na polskim...

Aktualności 2020-12-03

Jak oczyszczane są spaliny nowych samochodów?

Jak oczyszczane są spaliny nowych samochodów?

Aktualności 2020-12-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak korzystać z napędu hybrydowego plug-in?
Jak korzystać z napędu hybrydowego plug-in?
Aby w pełni docenić funkcjonalność samochodów hybrydowych, trzeba zrozumieć, w jaki sposób działają i jakie możliwości stwarza zastosowana w nich technologia. Dziś przybliżymy napęd hybrydowy typu plug-in.