1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Piłkarze Bayernu dostali nowe Audi. Tym razem elektryczne

Piłkarze Bayernu dostali nowe Audi. Tym razem elektryczne

Audi współpracuje z klubem Bayern Monachium i w ramach umowy piłkarze otrzymują regularnie służbowe samochody. Tym razem zamiast sportowych maszyn spalinowych są to elektryczne SUV-y.

Piłkarze Bayernu dostali nowe Audi. Tym razem elektryczne

Dzięki współpracy z Audi, FC Bayern Monachium jest pierwszym międzynarodowym klubem piłkarskim, który korzystać będzie od teraz z samochodów o napędzie elektrycznym. Gwiazdy drużyny - zwycięzcy Ligi Mistrzów, w tym również Robert Lewandowski, otrzymały nowe egzemplarze Audi e-tron. Koncern z Ingolstadt wybudował też i od razu uruchomił punkty ładowania tej elektrycznej floty przy terenach treningowych klubu na Säbener Strasse.

W styczniu tego roku, FC Bayern Monachium i Audi przedłużyły do 2029 r. swoją umowę o współpracy. Jej program obejmuje m.in. strategiczną kooperację w zakresie innowacyjnych koncepcji marketingowych i elektryfikacji. W sobotę uczyniono kolejny ważny krok na drodze realizacji tych zapisów.

Graczom Bayernu, w tym również Robertowi Lewandowskiemu, przekazano dziewiętnaście nowych Audi e-tron. Od tej chwili ponad połowa floty Audi w użytkowaniu klubu FC Bayern jest zelektryfikowana. To niepodważalny znak czasów, bo do tej pory piłkarze gustowali raczej w modelach serii RS, popularny był też model R8.

Z uwagi na pandemię koronawirusa, przekazanie pojazdów nie odbyło się tak jak zwykle na placu Audi Piazza w Ingolstadt. W latach poprzednich uroczystość przekazywania samochodów piłkarzom zawsze była wielkim wydarzeniem, szczególnie dla dzieci pracowników Audi, ponieważ to właśnie najmłodsi są często największymi fanami i motoryzacji i piłki nożnej w wydaniu klubu z Monachium.

Najlepszy strzelec Bayernu Robert Lewandowski, kapitan zespołu Manuel Neuer, trener Hansi Flick oraz reszta drużyny, odebrali swe nowe samochody w centrum Audi Experience na terenie Portu Lotniczego w Monachium. Natychmiast po krótkim zapoznaniu się z funkcjami cyfrowymi e-trona, zwycięzcy Ligi Mistrzów w swoich nowych modelach wzięli udział w zajęciach Audi Driving Experience.

"W czasie mojej gry w FC Bayern mogłem doświadczyć imponującego rozwoju technicznego naszego partnera – Audi” - podkreśla Manuel Neuer. „Moim pierwszym Audi, dziesięć lat temu, było Q7 TDI. Teraz prowadzę samochód elektryczny - to jest przyszłość.”

Audi partneruje najlepszemu niemieckiemu klubowi piłkarskiemu już od roku 2002, a od 2011 AUDI AG jest udziałowcem, FC Bayern Monachium AG.


Podobne wiadomości:

Volvo C40 - światowa premiera elektrycznego SUV-a

Volvo C40 - światowa premiera elektrycznego...

Aktualności 2021-03-04

Porsche Taycan Cross Turismo – premiera

Porsche Taycan Cross Turismo – premiera

Aktualności 2021-03-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mazda CX-3 po liftingu debiutuje w polskich salonach
Mazda CX-3 po liftingu debiutuje w polskich salonach
Mazda CX-3 w wersji na rok 2021 jest rozwinięciem poprzedniego modelu, wzbogaconym o wiele modyfikacji. Najnowsze rozwiązania techniczne i funkcjonalne łączą się w nim z odświeżeniem stylistyki.