mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Piotr Dulnik nowym prezesem Suzuki Motor Poland

Piotr Dulnik nowym prezesem Suzuki Motor Poland

Suzuki Motor Corporation ogłosiło ważną zmianę w zarządzie polskiej spółki, która jest oficjalnym importerem japońskiej marki nad Wisłą. Od 1 listopada prezesem Suzuki Motor Poland sp. z o.o. jest pierwszy w historii Polak – Piotr Dulnik.

Piotr Dulnik nowym prezesem Suzuki Motor Poland
Do tej pory Piotr Dulnik piastował funkcję Dyrektora Generalnego Sprzedaży i Marketingu Suzuki Motor Poland sp. z o.o. Natomiast od początku tego miesiąca jest Prezesem Zarządu spółki, zastępując na tym miejscu Tomoyuki Shimazaki. Dotychczasowy prezes polskiego oddziału będzie zarządzać francuskim przedstawicielstwem – Suzuki France S.A.S.

Po raz pierwszy w historii japońskiego koncernu obsadzono na takim stanowisku osobę spoza Japonii. Zmiany w zarządzie polskiej spółki są wyrazem uznania najwyższych władz w Suzuki dla wyników na polskim rynku.

Głównym zadaniem nowego zarządu jest zapewnienie stabilnego rozwoju marki w ramach strategii „Suzuki Next 100”. W 2020 roku wypada 100-lecie istnienia firmy. Do tego czasu japoński producent chce ugruntować swoją pozycję na kluczowych rynkach.

- W okresie pięciu lat między rokiem 2012 a 2016 sprzedaż samochodów marki Suzuki w Polsce wzrosła o 28%, a prognozowany wynik na 2017, wynoszący ponad 9100 sztuk, pozwoli osiągnąć wzrost na poziomie 52% względem roku 2012. Na tak znaczny wzrost przyczyniło się wiele czynników, w tym oczywiście całkowita zmiana gamy modelowej, odpowiednia komunikacja skutkująca wzrostem świadomości marki wśród klientów, ale również wprowadzenie nowych standardów zarządzania sprzedażą. Stale prowadzimy audyty sieci dilerskiej oraz korzystamy z zaawansowanych systemów monitoringu wyników sprzedażowych, dzięki którym możemy szybko reagować i optymalizować nasze działania – ocenia Piotr Dulnik.

Suzuki Motor Poland plasuje się wśród leaderów sprzedaży Suzuki w Europie i jest jedną z najprężniej rozwijających się spółek marki na świecie. W ciągu ostatnich 10 lat wprowadzono wiele zmian w sposobie zarządzania firmą, które pozwoliły umocnić pozycję Suzuki w Polsce.

Piotr Dulnik to doświadczony menedżer związany od lat z branżą automotive. Do Suzuki Motor Poland trafił w 2007 roku i przez ten czas pełnił wysokie funkcje – Dyrektora Sprzedaży oraz Dyrektora Generalnego Sprzedaży i Marketingu.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Suzuki
Tematy w artykule: Suzuki

Podobne wiadomości:

Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia z przecieku

Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia z przecieku

Aktualności 2017-09-06

Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą

Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed...

Aktualności 2018-06-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ostatnie szlify Porsche 911 przed premierą
Ostatnie szlify Porsche 911 przed premierą
Ósma generacja kultowego Porsche 911 nadchodzi wielkimi krokami. Trwają właśnie ostatnie testy przed oficjalną prezentacją auta.