1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Piotr Dulnik nowym prezesem Suzuki Motor Poland

Piotr Dulnik nowym prezesem Suzuki Motor Poland

Suzuki Motor Corporation ogłosiło ważną zmianę w zarządzie polskiej spółki, która jest oficjalnym importerem japońskiej marki nad Wisłą. Od 1 listopada prezesem Suzuki Motor Poland sp. z o.o. jest pierwszy w historii Polak – Piotr Dulnik.

Piotr Dulnik nowym prezesem Suzuki Motor Poland
Do tej pory Piotr Dulnik piastował funkcję Dyrektora Generalnego Sprzedaży i Marketingu Suzuki Motor Poland sp. z o.o. Natomiast od początku tego miesiąca jest Prezesem Zarządu spółki, zastępując na tym miejscu Tomoyuki Shimazaki. Dotychczasowy prezes polskiego oddziału będzie zarządzać francuskim przedstawicielstwem – Suzuki France S.A.S.

Po raz pierwszy w historii japońskiego koncernu obsadzono na takim stanowisku osobę spoza Japonii. Zmiany w zarządzie polskiej spółki są wyrazem uznania najwyższych władz w Suzuki dla wyników na polskim rynku.

Głównym zadaniem nowego zarządu jest zapewnienie stabilnego rozwoju marki w ramach strategii „Suzuki Next 100”. W 2020 roku wypada 100-lecie istnienia firmy. Do tego czasu japoński producent chce ugruntować swoją pozycję na kluczowych rynkach.

- W okresie pięciu lat między rokiem 2012 a 2016 sprzedaż samochodów marki Suzuki w Polsce wzrosła o 28%, a prognozowany wynik na 2017, wynoszący ponad 9100 sztuk, pozwoli osiągnąć wzrost na poziomie 52% względem roku 2012. Na tak znaczny wzrost przyczyniło się wiele czynników, w tym oczywiście całkowita zmiana gamy modelowej, odpowiednia komunikacja skutkująca wzrostem świadomości marki wśród klientów, ale również wprowadzenie nowych standardów zarządzania sprzedażą. Stale prowadzimy audyty sieci dilerskiej oraz korzystamy z zaawansowanych systemów monitoringu wyników sprzedażowych, dzięki którym możemy szybko reagować i optymalizować nasze działania – ocenia Piotr Dulnik.

Suzuki Motor Poland plasuje się wśród leaderów sprzedaży Suzuki w Europie i jest jedną z najprężniej rozwijających się spółek marki na świecie. W ciągu ostatnich 10 lat wprowadzono wiele zmian w sposobie zarządzania firmą, które pozwoliły umocnić pozycję Suzuki w Polsce.

Piotr Dulnik to doświadczony menedżer związany od lat z branżą automotive. Do Suzuki Motor Poland trafił w 2007 roku i przez ten czas pełnił wysokie funkcje – Dyrektora Sprzedaży oraz Dyrektora Generalnego Sprzedaży i Marketingu.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Suzuki
Tematy w artykule: Suzuki

Podobne wiadomości:

Suzuki Motor Corporation świętuje 100 lat

Suzuki Motor Corporation świętuje 100 lat

Aktualności 2020-03-30

Prezes Suzuki Motor Poland w Radzie Nadzorczej PLK

Prezes Suzuki Motor Poland w Radzie...

Aktualności 2020-01-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo wprowadza filtr cząsteczek PM 2,5 w kabinie
Volvo wprowadza filtr cząsteczek PM 2,5 w kabinie
Inżynierowie Volvo opracowali nowy system wyłapujący najmniejsze, szkodliwe dla zdrowia cząsteczki – PM 2,5.

Podkast VW Podkast VW