Plan wykonany w 100%

W miniony weekend załoga Łukasz Markowski i Maciej Machela, wzięła udział w 20. Rajdzie Rzeszowskim – łączonej rundzie Mistrzostw Polski i Mistrzostw Słowacji. Załoga M2Rally, której patronem medialnym jest portal Mojeauto.pl w klasyfikacji generalnej rajdu zajęła 9. miejsce i 3. miejsce w grupie R. Wygrała także klasę R2B w RSMP oraz klasę 6. w Mistrzostwach Słowacji.

Plan wykonany w 100%
Mistrzostwa Słowacji zakończyły się dla kłodzkiego teamu sukcesem. "Zadanie zostało wypełnione w 100%, wygrana umocniła nas w klasyfikacji Mistrzostw Słowacji, będziemy walczyć o więcej. Piątkowe zmagania były dla nas dość wyczerpujące, musieliśmy walczyć o swoją pozycję, natomiast upał nieco osłabiał citroena. Ale udało się, razem ze słowackim KL Racing Team, jesteśmy bardzo zadowoleni! Chciałbym również podziękować Dobrowolski Motosport za doskonałe przygotowanie auta" - powiedział na mecie Łukasz Markowski.

Po piątkowym sukcesie załoga musiała zebrać siły na sobotnią rywalizację, która nie była łatwa. "Pierwsza pętla nie należała do najszczęśliwszych, musieliśmy zmierzyć się z przerywającym silnikiem jak i awarią jednego z kasków, skutkowało to brakiem możliwości maksymalnego ataku - mówi Łukasz. "Zaraz po zjeździe do serwisu, mechanicy zajęli się problemami i mogliśmy atakować i odrabiać starty" – dodaje kierowca.

Po pierwszej pętli sobotniego etapu M2Rally plasowało się na 14.pozycji w klasyfikacji generalnej, a w grupie R na 4. miejsu. "Rywalizacja podczas 20. Rajdu Rzeszowskiego była bardzo wyrównana i trzeba było jechać czysto i nie mogliśmy pozwolić sobie na jakikolwiek błąd. To wszystko się opłaciło – jest pudło w ośce" - komentuje Łukasz.

"Trasy Rajdu Rzeszowskiego nie należały do najłatwiejszych, ciężko było dopasować tempo jazdy do miejscami śliskiego asfaltu. Jesteśmy bardzo zadowoleni z końcowego wyniku" – mówi pilot Maciej Machela.

"Bardzo dziękujemy wszystkim kibicom za niesamowity doping na trasach rajdu jak i ten wirtualny. Zapraszamy na 21. Rajd Dolnośląski. Do zobaczenia!" - dodaje na zakończenie załoga M2Rally.

Podobne wiadomości:

DS - PSA wybuduje w Polsce nową sieć salonów

DS - PSA wybuduje w Polsce nową sieć salonów

Aktualności 2017-05-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota Highlander Hybrid zadebiutuje w Europie
Toyota Highlander Hybrid zadebiutuje w Europie
Toyota Highlander to największy hybrydowy SUV Toyoty. Samochód od przyszłego roku po raz pierwszy będzie dostępny w Europie Zachodniej i Środkowej.

Podkast VW Podkast VW