Plany Audi

Audi zapowiada, iż kilkanaście nowych modeli pojawi się w ofercie tego niemieckiego koncernu w ciągu najbliższych dwóch lat.

Plany Audi

Od jakiegoś czasu marka Audi, wchodząca w skład grupy Volkswagena, zmniejsza dystans dzielący ją od swoich bezpośrednich rywali. I to zarówno pod względem liczby sprzedanych aut, jak i image marki. Największa różnica cały czas istnieje na amerykańskim rynku, gdzie Audi nie może skutecznie zaistnieć. Z tego też względu główne kroki zostały przedsięwzięte, w celu poprawy sytuacji marki na terenie Stanów Zjednoczonych.

Najważniejszą rolę odegrać ma duży, sześciomiejscowy SUV Pikes Peak, który zadebiutował już jako model studyjny w styczniu 2003 roku podczas Detroit Auto Show. Wersja seryjna nowego SUV-a, dla którego najprawdopodobniej nie zostanie dane planowane wcześniej oznaczenie A7, zadebiutuje na targach IAA we Frankfurcie na jesieni przyszłego roku i od 2006 roku będzie produkowany w słowackiej fabryce Volkswagena. Produkcja została zaplanowana w tym miejscu, gdyż w nowym modelu Audi wykorzystanych ma zostać wiele elementów, produkowanego właśnie tam, VW Touarega.

W porównaniu do modelu z Detroit Pikes Peak niewiele będzie się różnił. Ponad pięciometrowy, prawie szeroki na dwa metry, o wysokości 1,75 m model będzie posiadał napęd na wszystkie koła, silniki benzynowe i turbodiesel sześcio-, ośmio-, dziesięcio- i nawet dwunastocylindrowe. Roczna produkcja ma wynieść około 70 tysięcy aut, w pierwszym etapie przeznaczona na rynek amerykanski.

Jeszcze w tym roku, na jesieni, pojawią się w sprzedaży dwa modele Audi. Będzie to A3 w wersji Sportback, czyli czterodrzwiowe kombi. W niedalekiej przyszłości model A3 dostępny będzie także w sportowych wersjach (S3 i RS3) oraz wersji crossover, która ma konkurować z BMW X3.

Drugą tegoroczną nowością w ofercie Audi będzie odświeżony model A4, w wersjach Avant i jako limuzyna. W wyglądzie zewnętrznym pojawią się elementy z modeli A3 oraz A6, jak przykładowo tylne światła, które nachodzą na klapę bagażnika. Do wyboru będzie sporo wersji silnikowych. Diesle o mocy od 115 do 225 KM i benzynowce o mocy od 115 do 255 KM.

Dokładnie za rok, w maju 2005, pojawi się nowe A6 w wersji Avant, które łączyć będzie cechy auta typu kombi ze sportowymi osiągami. Później planowane są także mocniejsze wersji S6 (400 KM) oraz RS6 (500 KM). Ostatnią z planowanych nowości ma być A8 Avant, którego tył, by nie przypominać zbyt mało popularnego w USA A8 kombi, opada pod większym ukosem. Na rynku A8 Avant pojawi się pod koniec 2006 roku, krótko po debiucie odświeżonego A8.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nissan uruchomił największą baterię słoneczną
Nissan uruchomił największą baterię słoneczną
Nissan potwierdził włączenie największej baterii dachowych paneli słonecznych w Holandii, zainstalowanej w należącym do firmy obiekcie w Amsterdamie.